1:1

1:1

Kaheksanda vooru viimases kohtumises sõitsid meie mehed külla eelmise aasta kindlale võitjale FC Nõmme Unitedile. Kohtumine Eesti koondise peatreeneri Tarmo Rüütli juhendatava võistkonna vastu algas üsna uimaselt mõlema meeskonna poolt. Õnneks toibusid Vändra poisid uinakust kiiremini ja oma mäng suruti vastasele kindlalt peale. Väikesel kunstmurul lükati kenasti ühe-kahe puute sööte jalalt jalale ja aukartust vastase ees ei tuntud põrmugi. Kui mängitud oli ligikaudu 15 minutit oli suurepärane võimalus kohtumist juhtima viia Gerth Kaasil, kes vasakult äärelt läbisööduga 1x1 olukorda mängiti, kuid vastase väravavaht ekskoondislane Rain Vessenberg aimas noore mängumehe ürituse ja püüdis palli kindlalt. Mõned minutid hiljem oli samalaadne moment paremal äärel, kus tegutses aktiivselt Indres Põder, kelle löök aga kahjuks raami ei tabanud. Mängu 26. minutil õnnestus ilusate söötudega karistusala keskele vabaks mängida Oliver Ojala, kes palli kindlalt ühe puutega väravasse põrutas. Peale avaväravat ärkasid ka nõmmekad ja panid meie meestele peale korraliku surve, mille tulemusena teeniti 4-5 nurgalööki järjest, millest viimasest suutis liiga suurim väravakütt Sander Lepik peaga mänguseisu 32. minutil viigistada. Olenemata vastuväravast ei lasknud meie mehed pead norgu ja võitlesid innukalt poolaja lõpuni.

Teisele poolajale mindi mõlema meeskonna poolt suure tahtmisega tänane mäng kindlasti võita. Vastased üritasid mõneti üllatuslikult meie mehi ülemängida pikkade söötudega, vändrakad seevastu üritasid võimalusi leida lühikeste maadmööda söötudega. Teise poolaja parimad väravavõimalused luhtasid Gerth Kaas, Indres Põder, Oliver Ojala, Ranet Lepik ja Karel Otto. Gerthil järjekordne ebaõnnestunud 1x1 olukord, Indrese kauglöök tõrjuti väravavahi poolt, Oliver jättis kasutamata olukorra, mille sarnasest ta esimesel poolajal värava lõi. Ranet ei suutnud korralikult palli kontrollida peale Alfred Vesselovi apteekri täpsusega väljamöödetud söötu üle kaitsjate karistusalasse. Karel mängiti vabaks peale paremal äärel vastase ülemänginud Indrese sööduga, kuid löök 9 meetrilt tabas värava ees seisnud kaitsemängijat. Kui ise ei löö, lüüakse sulle. Nimelt õnnestus vastastel peale pikalt ettesöödetud palli mängida vabaks 16 meetri joonele poolkaitsja, kes saatis teele tugeva pommlöögi. Löögile jäi ette väravavaht Toivo Teetsmann, kuid tagasi põrganud palli koksas vastase ründaja väravaesiselt võrku. Õnneks oli ründaja löögi hetkel suluseisus, mida ka äärekohtunik fikseeris. Kohtumise viimastel minutitel oli nõmmekatel kasutada karistuslöök 17 meetrilt. Teele saadetud vintpall lendas kõrge kaarega üle põiklati. Mängu viimasel minutil teenisid vastased järjekordse nurgalöögi, mida nad aga sooritada ei saanudki. Vahetult enne lööki otsustas peakohtunik mängu 1:1 seisult lõppenuks kuulutada. Selline kummaline otsus ei olnud selles mängus ainuke, mida väljendas ka vastaste treener värvikate kommentaaridega mängu vältel. Koju tuli sõita ühe punktiga, mis jääb võimalusi kasutamata jätmise pärast natukene kripeldama, kuid parem silm peas kui mitte midagi. Täname nõmmekaid korraliku mängu eest ja soovime neile edu.

FC Nõmme United - Pärnu JK Vaprus II 1:1 (1:1)

Väravad: 32. Sander Lepik, 26. Oliver Ojala

Hoiatused: 39. Roland Mäe

Koosseis: Toivo Teetsmann, Jaagup Valma, Toomas Eier, Indrek Oja, Artur Ojala, Oliver Ojala, Karel Otto, Ranet Lepik, Gerth Kaas (Egert Sults), Indres Põder, Alfred Vesselov

Vahetuses: Hans Naano, Egert Sults, Toomas Mangusson, Sirmo Ambos