12 mängija kodus - PUBLIK

12 mängija kodus - PUBLIK

Öeldakse, et 12 mängija platsil võib olla võistkonnale kaasaelav Fännikoor. Paljud mängijad ei saagi kunagi kogeda jõudu, mis annab publik, sest Eestis on publikunumbrid sedavõrd väiksed, et tribüünile ekslejaid võib ühe käe sõrmedel ülesse lugeda. Paljud inimesed ei teagi tegelikult, kui huvitav ja põnev on jälgida spordietendust kohapeal ja mis tunde see annab nii mängijatele, kui ka kaasaelajatele. Õnneks on Vändra üks vähesid paiku Eestis, kus sageli on väljaku ääres isegi rohkem publikut, kui Vabariigi Meistriliiga kohtumistel ja see on olnud ka mängijatele suureks motivaatoriks. Küsisimegi fanaatikult Kirsilt, kes põhjuseta ei puudu üheltki koduselt jalgpallimatšilt mõned küsimused kaasaelamise ja sellega seonduva kohta. Head lugemist!

Mis on sinu arvates parim spordiala mida fännata?

Ma arvan, et minu jaoks on parim spordiala mida fännata jalgpall. Olen seda spordiala kõige kauem vaatamas käinud ja jälginud. Teised alad ei paku nii palju pinget kui see ja loomulikult aitab sellele asjaolule kaasa see, et nii paljud sõbrad ja sõbrannad sellega tegelevad.

Kust leidsid sina tee jalgpalli juurde?

 Ma ausaltöeldes ei mäletagi, millal ma jalgpalli avastasin. Ilmselt hakkasime käima sõbrannadega vaatamas poiste mänge. Hiljem hakkasid kõik sõbrannad sellega ise tegelema ja nii see on kuidagi vällja kujunenud tänaseks, et nädalavahetusel tuleb kõik võimalikud mängud ära vaadata.

Kas ise ei kipu väljakule rassima või meeldib ikka rohkem vaadata ja kaasa elada?

Siiamaani on vaadata ja kaasa elada rohkem meeldinud. Mõnikord on küll olnud mõte, et läheks trenni, aga sinna see mõte on jäänud ja minu rolliks on välja kujunenud vaataja roll.

 Kas legend, et naised vaatavad jalkat ainult ilusate meeste pärast vastab tõele või on tegelik põhjus ikkagi miski muu?

Ma arvan, et mingis mõttes vastab see kindlasti tõele ja vaadatakse ka ilusate meeste pärast. Mina isiklikult vaatan meeste ja naiste mängu sama põnevusega. Koledate meeste pärast ei jäta mängu vaatamata ka.

 Mida arvad, miks Eesti jalgpalli staadionitel nii vähe vaadatakse? Kas tõesti on mängijate tase ja ilm alati nii kohutavalt kehva, et rahvas ei viitsi väljaku äärde tulla?

See on hea küsimus. Kindlasti on ilusa ilma korral rohkem vaatajaid kui kehva ilma puhul. Mina ei ütleks, et tase kehva on. Imelik tõesti, et inimesed nii vähe vaatamas käivad. On kindlad inimesed, kes on alati kohal ja siis sellised kes möödaminnes vaatama tulevad. Tegelikult on ju jalgpalli huvi suur. MM-ide ja suuremate võistluste ajal on näha, et huvilisi on palju. Tõesti huvitav, et rahvas kohalikke mänge nii vähe vaatamas käib.

Mis teeb sinu jaoks jalgpalli vaatamise nauditavaks?

 Mõni võibolla ütleb, et palli tagaajamise vaatamine on mõttetu, aga mina vist just seda vaatangi. On põnev vaadata kahe võistkonna heitlust. Mida nö raskem mäng, seda põnevam seda jälgida on.

Mida oled sina teinud selleks, et rahvas staadionile mänge tuleks vaatama?

 Olen ise alati kui võimalik kohal ja üritan ka teisi inimesi kodust välja ajada. Oma ema olen ma juba nii kaugele saanud, et käib ka nii paljudel mängudel kui saab. Üritan reklaamida mänge nii palju kui minu võimuses.

Vändras käib pea iga mäng olenemata, kas kohtuvad mehed , naised või lapsed, vaatamas 60-100 vahel isegi rohkem rahvast. Mis arvad, miks on Vändras see näitaja Eesti kohta nii korralik?

Ma arvan, et reklaam poe uksel jääb nii mõnelegi silma ning ikka tullakse ja vaadatakse. Need kellel on välja kujunenud vaatamas käimine on ka kohal ja ilmselt nii väikses kohas hoitakse ikka kokku ja tahetakse omasid toetada.

Oled sa kunagi mõelnud luua fännklubi, kellel oleks omad laulud, hüüded ja muu fänlusega seonduv, et mõnele oma lemmikvõistkonnale kambakesi kaasa elada?

Ma ise pole ilmselt nii aktiivne, et midagi sellist luua. Üritasin küll fännisärgiga asja alustada, kuid ka see on praeguseks kuidagi soiku jäänud. Fännklubi iseenesest võiks olla küll.
 

Kas külastad peale Vändra võistkondade vahel ka teiste mees-naiskondade mänge?

Olen sattunud Pärnu esiliiga mängudele. Mõni harv kord olen sattunud ka vaatama võõramate võistkondade mänge.

 Mitu korda oled Eesti rahvuskoondisele käinud kaasa elamas? Kuidas meeldis?

See on mul õnnestunud vaid korra. Vist oli Armeenia. Mäng oli hea. Emotsioon koha peal oli võimas. Ülejäänud korrad jälgin telekast. Kui võimalusi peaks tulema, siis kindlasti läheksin veel. Kohapeal kaasa elamine on ikka hoopis midagi muud kui mängu jälgida kodust.

Kelle mänge meelib kõige enam vaadata?

Kõige rohkem meeldib vaadata Vändra poiste mängu. Seal on alati põnevust ja ka vaatajad on alati nende mängude ajal väga emotsionaalsed. Alati huvitav jälgida.

Mis arvad, mida peaks tegema teisiti, et staadionitele tuleks rohkem rahvast kaasa elama?

Ega siin vist enam muud ei olegi teha kui levitada juttu, et on põnevad mängud alati ja loota, et inimesed hakkavad sellega rohkem kaasa tulema. Tegelikult on ju reklaam ja kõik olemas.

Ütle paar soovitust mängijatele keda vaatamas käid ja ka neile inimestele, kes ei viitsi ennast kodust välja ajada, et värskes õhus etendust vaadata?

Mängijatele ütlen seda, et pange samas vaimus edasi! Nendele, kes välja kodust tulla ei viitsi, ütleks, et jalgpall on põnev ja see väike vihm, mis tuleb, pole selle põnevuse kõrval midagi. Kui ilm on ilus on tulemata jätmine küll põhjendamata. Mida rohkem kaasa elajaid, seda rohkem indu ka mängijatel!

Milline klubi on sinu arvates parim maailmas?

Kuna välismaa mänge vaatan ma vähem ja kuna ennast Vändra omade fänniks pean, siis ilmselgelt Vändra JK Vaprus ongi.

 

Täname Kirssi (Kristiina Kuudisiim) toredate vastuste eest ja loodame, et kohtame teda ja tema armeed ka viimastes niisketes ja tuulistes kodumängudes kaasa elamas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Your rating: Puudub Average: 5 (6 votes)
Jaga |
veebilehe disain ja arendus | Veebilehe majututus