Duubel alustas hooaega kaotusega!

11.04.2015 alustasid uut hooaega kolmandas liigas JK Vändra Vapruse duubelrivistuse mängijad. Nagu aasta varemgi kohtuti esimeses mängus võõral väljakul FC Lelle meeskonnaga. Kohtumisele sõideti verinoore meeskonnaga, kellest kolm mängijat tegid üleüldse oma liigadebüüdi meeste arvestuses. Terve kohtumise väravat Kaitsnud Andreas Kallaste sünniaastaks on 2000, Mattias Kapralil 1999 ja kolmas debütant Tanel Kask on meeste võistkonda jõudnud meie 1998 aasta sündinute satsist.

Kohtumine algas nagu eeldada võis Vändra pallurite kontrolli all. Kontrolliti kenasti palli, leiti auke vastase kaitseliinis ja jõuti mitmel korral ohtlikult löögile. Pall liikus täpselt nii nagu eelnevalt plaaniti ja tundus vaid aja küsimus, kui pall tee väravasse leiab. Ka eelmisel aastal alustati sarnaselt, kuid etteruttavalt võib öelda, et toona kaotati FC Lellele mõlemad kohtumised. Tunne, et pall peagi tee väravasse leiab ei olnud ekslik, sest mänguvahend peagi võrku lendas. Nimelt kaitseliinis söödetud pall põrkus õnnetul kombel konarlikult väljakult süütus olukorras vastu Siimu kätt ja penalti oli tõsiasi, mille vastaste puurilukk ka oskuslikult realiseeris. 0:1 ja mängupildis ei midagi uut. Vändrakad valdavad palli ja otsivad kombineerides vastuväravat ning kohalikud pallivõlurid üritavad nõelata kontratega. Ühest sarnasest teenisid Lelle mängijad karistuslöögi, mille järgses olukorras unustati karistusalas vabaks vastase mängija ja 2:0 tablool ei valetanud. Kuigi vapruslased püüdsid kõvasti, siis ikka ja jälle oli segavaks faktoriks kas vastase hea kaitsemäng, enese suutmatus või lihtsalt halb juhus, kus otsustaval hetkel mänguvahend murukamaralt hüppe tahtis võtta. 2:0 Lelle kasuks mindi ka vaheajale.

Poolajal korrati üle, mis mänguplaaniga seoses valesti läks ja natuke prooviti muudatusi sisse tuua ka vahetustega, kuid üldpilt oli endiselt sama. Kahjuks kohe teise poolaja esimesel minutil ei näinud kohtunik kauglöögile ette sirutatud kätt karistusalas, mis lubanuks palli reeglite järgi asetada penaltipunktile. Teinekord selline olukord mängib olulist rolli kogu mängule ja nagu seadus suutsid vastased kohe järgmisest rünnakust 3:0 ohjad haarata. Seis tundus küll lootusetu, kuid mängupilti arvestades ta kohe mitte seda ei olnud. Vastase kindamehe paar head tõrjet hoidsid esialgu kodumeeskonna veel halvimast, kuid surve muutus aina suuremaks. Kahjuks kulusid ka mänguminutid armutu kiirusega. Lelle kaitse pidas ja kogu meeskonnaga tehti hingestatult ning väga kõvasti tööd, et seis muutumatuna püsiks, kuid poolaja lõpus õnnestus see, mis terve mängu jooksul ei tahtnud õnnestuda. Nimelt korraliku söödumängu tulemusena leiti karistusalas Harris, kes kenasti palli tugevalt ja täpselt tühja väravasse saatis. Peale väravat tekkis veel poolvõimalus väravaesisest saginast, kuid Lelle väravavaht oli mees omal kohal ja lennutas koos lõpuvilega palli kõrgele õhku.

Esimesest kohtumisest siis 1:3 kaotus tublisti mänginud FC Lellelt. Järgmisel Nädalal sõidetakse külla Läänema JK Haapsalule, kes täna oli oma vastasest Saaremaa Malevast parem tulemusega koguni 14:0!

Koosseis: Andreas Kallaste, Siim Jürgenstein, Marco Lukka, Richard Vesselov, Karmo Pankov, Rein Kontus, Harris Jürissaar, Mihkel Jürgenstein, Mattias Kapral, Rauno Feldman, Kaarel Saaremets.

Vahetuses: Sander Silling, Jargo Pert, Martin Pärn, Jaanus Jõulu, Tanel Kask

Your rating: Puudub Average: 1 (3 votes)