Esimene mäng hallis peetud

Täna, 29.01.2017 alustasid meie mehed oma suureväljaku mänge EJL hallis toimuval turniiril. Aasta esimeseks vastaseks olid Tartu JK Tammeka U-21 noormehed. Mängu alguses oli meie poistel väga keeruline harjuda vahemaadega, millest väga palju eksimusi ka tuli. Talv läbi saalis mängides ei saa võrrelda või üle viia suurele platsile, kus kabariidid ja mängijate vahemaad on totaalselt erinevad. Mängu peamiseks eesmärgiks oligi harjuda väljakuga ja katsetada poisse, kes varem tiimis mänginud ei ole või üle pika aja taas platsile on tulnud. Uuteks poisteks meie ridades olid Pärnu Vapruse mängija Albert Anissimov ja Läänemaa jalgpalli juurtega Aare Avila, kellest viimane jättis meeskonnale väga hea mulje ja kindlasti saab olema tulevikus võistkonnale suureks abiks. Alberti panus võistkonda oli hea, kuid ajateenistus ja pikalt eemal olemine jalkaplatsilt on jätnud oma jälje, kuid pisut putitamist ja täiendus meeskonda oleks omal kohal. Hea meel on Gerth Kaasi üle, kes üle kahe aasta taas murule jooksis ja omad minutid kätte sai. Oma debüüdi nii kõrgel tasemel tegid ka Rein, Mattias ja Jaanus, kes peale esialgset kohmetust ilusasti mängu sulasid ja oma töö korralikult ära tegid.

Mäng algas vastase selge domineerimisega, kuid midagi väga ohtlikku nad korda ei saatnud. Vastased kompisid teineteist, kuid palliga olid selgelt kindlamad ja mõtestatumad just Tammeka noored mängumehed. Meie kaitseliin, kes koosnes Martinist, Ranetist, Toomas E., Ja Toomas M. ei saanud kuidagi hakkama palli viimisega ettepoole ja sellest tekkinud ohtrad pallikaotused tekitasid palju muret. Mida aeg edasi, seda sujuvamaks läks ka meie poiste pallikäsitlus ja kohati ei olnudki mängupilt nii halb, kui enne kohtumist karta võis. Saatusliku eksimuse keskväljal mängu 35. minutil karistasid üks-üks olukorras vastased meie apsaka ja asusid kohtumist 1:0 juhtima. Kuigi momente tekkis meie poistel viigistamiseks ja ka enne seda juhtima minemiseks mitmetel palluritel, kuid sihik vedas alt või liialt kiirustamine nurjas olukorra. 1:0 poolaeg oli tõsiasi.

Teisel poolajal tegid vastased korraga kuus vahetust, mis neile kindlasti värskust mängu tõi. Kahjuks meil seekord vastu panna erinevatel põhjustel üle kolme vahetuse ei olnud, seega tuli kannatada. Pisut ajasid tänase plaani sassi ka keskkaitsja Maigo haigestumine ja ründja Harrise erakorralisse sattumine, mis kindlasti jättis ka meie meeskonnale väikese jälje. Sellest olenemata võib teist poolaega pigem pidada võrdsete hetluseks ja momente värava löömiseks sepistasid rohkem kindlasti Vändra pallurid. Võimalused tekkisid ridamisi Mihklil, Toomasel, Anderil, Jaanusel, kuid mida ei tulnud oli värav. Hoopis vastased kasutasid ära Raneti lohaka söödu keskväljal, minnes ilusast sisekülje löögist 2:0 juhtima. Kõigest kaks minutit hiljem suudeti organiseerida korralik rünnak, mille lõpetuseks Ander äärelt tulnud palli väravasse koksas. Kohe peale väravat tekkis samal mängijal võimalus taas skoorida, kui Aare antud läbisööt ründaja leidis, kes sellega väravavahist möödus, kuid vastase kaitsja ennastohverdav tegutsemine väravajoonel päästis vastased halvimast. Kokkuvõttes jäädigi vastasele alla 1:2, mis kindlasti mängijaid ei rõõmusta, kuid kindlasti saadi hea treening suurel väljakul, mis praegusel raskel perioodil saalitrennide vahele sobis kui rusikas silma auku.

JK Vändra Vaprus õnnitleb Tartu noori kutte võidu puhul ja jääme põnevusega ootama kohtumisi juba liigas!

Tartu Jk Tammeka U-21 - JK Vändra Vaprus 2:1

Värav: Ander Paabut 72. min

Kollane kaart: Toomas Eier 43. min