Esimesest kodumängust võit käes!

Tänases II liiga kohtumises said meie vaprad mehed tunda võidurõõmu. Võit oli väga magus seetõttu, et alles seitsmendas voorus saadi lõpuks mängima omaenda karukoopasse, rohkearvulise toetajaskonna ette. Vändra JK Vapruse meeskond seljatas FC Elva noored pallurid tulemusega 2:1.

Kohe mängu alguses tahtsid Vapruslased näidata, kes on Vändras peremees. Väljakule joosti ülikeskendunult ja oli näha, et umbes 100 pealisele publikule ei taheta mingil juhul pettumust valmistada. Mäng algas väga võitluslikult. Vastasele ei antud väljakul sentimeetritki vaba ruumi. Palli üritati liigutada mööda maad ja ründajaid prooviti leida läbisöötudega. Esimesed ohtlikud olukorrad suutsid elvakad kenasti tõrjuda, kuid juba mängu 9. minutil avasid meie poisid skoori. Esmalt oli 18-20 meetri pealt sooritada karistuslöök. Palli taha asusid Ander ja Ranet. Otsustati, et Ranet sooritab löögi. Löök oli lendamas ristnurga suunas, kuid sellel hetkel tegutses väravaht veatult ning tõrjus palli vaevaga nurgalöögiks. Kornerit asus sooritama meie paremäär Ander, kes otsustas seekord proovida oma vasaku jala võimeid. Otsus õigustas ennast täielikult, kuna nurgalöök tuli terav ja tugev, mis sattus täpselt värava tagapostis seigelnud kapten Karel Otto jalale, kes palli kenasti võrku sokutas. Kohe mõned minutid hiljem tekkis ohtlik olukord Raneti kauglöögist, kuid puurilukk suutis ka seekord palli tõrjuda üle otsajoone. Vaprus otsis oma rünnakutel meeleheitlikult väravat, kuid mida ei tulnud, seda ei tulnud. Küll proovis õnne individuaalselt asja otsustada Gerth, korra kontrollis väravavahi valmsust Ander, kuid alati jäi tsipa puudu. Kohtumise 35. minutil tekkis väga hea olukord taas Ranetil, kui kena vaheltsööduga Anderilt mängiti mängumees 1x1 olukorda, kuid jällegi suutis puurivalvur palli jalgadega tõrjuda. Kohe Järgmisel rünnakul avanes supervõimalus skoorida meie väravamasinal Indresel. Mees ennetas väravahti, pani ta ilusa pettega murule pikali, sooritas tugeva löögi väravale, pall aga tabas õnnetul kombel kaitsemängijat. Kaitsjast tagasipõrganud pall sattus 6 meetril seisnud Raneti jalale, kelle oli vaja vaid valida nurk ja pall siseküljega võrku suunata, kuid mees otsustas tugeva löögi kasuks ja pall lendas kõrgelt üle värava. Olukorrast oli väga kahju, sest võimalus oli rohkem kui 100 protsendiline. Õnneks said Vändra pallurid teenitud värava poolaja 44. minutil. Taaskord oli kasutada trahvilöök 20 meetrilt. Seekord asusid palli lööma kolm meest. Oliver, Ander ja Ranet. Kätteõpitud kombinatsiooni lõpetuseks lõi värava Indrek Oja, kes oli mees omal kohal. See värav oli eriti magus kuna ta sündis 44. minutil ja edu saavutati just otseselt trennist õpitust. FC Elva esimese poolaja eredamateks hetkedeks jäid mõned nurgalöögid ja kaks kaugelt sooritatud lööki, mis õnneks täna väravasuul seisnud Toivole raskusi ei valmistanud. Võib öelda, et mehed pidasid maha oma selle aasta parima esimese poolaja.

Teisel poolajal olid meeskonnad justkui ümber sündinud. Kui teise poolaja algusest oli möödunud 2 minutit, tekkis suurepärane võimalus edu suurendada Indresel, kes mängiti ilusate söötudega väravavahiga silmitsi, kuid kahjuks oli taaskord parem Vapruse jaoks vale mees. Peale seda olukorda tuli aga mängu tõdemus "kui ise ei löö, siis lüüakse sulle", sest kohe järgmisel rünnakul skoorisid just Elva mängijad. Karistusalasse toimetatud pall sattus ründaja jalale, kes koheselt pööras ja löögi sooritas. Löök ei tulnud küll tugev, samas oli ta piisavalt täpne, et üle Toivo käe põrkas ja küljevõrku veeres. Väravast indu saanud noored mängumehed üritasid kõvasti kuni kohtumise lõpuni, aga õnneks suutis meie kaitseliin ja väravavaht olla oma ülesannete kõrgusel. Midagi üliohtliku vastased küll luua ei suutnud, kuid 2:1 seis oli libe ja tekitas nii mõnelgi korral ärevust. Omad võimalused tekkisid ka Vändra palluritel. Paremal äärel tegutses teravalt teisel poolajal ettenihutatud Artur Ojala, kes tekitas mitmel korral vastase vasakäärele peavalu. Parim võimalus mängiti kätte mängivale treenerile, kuid kui värav on lukus, siis on lukus. FC Elva mängijad üritasid pikkade pallidega edu saavutada, kuid õnneks need üritused vaid üritusteks jäidki. Mängu eelviimasel minutil tabas karistusala joonel pall õnnetult Jaagup Valma kätt. Kohtunik fikseeris koheselt eksimuse ja hetkeks hoidis kogu Vändra alev hinge kinni, kas õigusemõistja viipab penaltipunktile või mitte. Õnneks karistuslöök, aga üliohtliust kohast. Elva noor mängija üritas üle kavaldada täna pea veatult tegutsenud Toivo Teetsmanni. Saates teele täpse, kuid suhteliselt pehme löögi, samas luges puurivaht olukorda ja püüdis nahkkera kindlalt. Vändra karupallurid ja rohkearvuline superpublik ohkasid kergendatult, sest üliohtlik moment möödus kenasti. 2:1 seis lõpuvile kõlades oli tõsiasi ja hooaja teine võit oli taskus. Hetkel asetseb meeskond kümnendal kohal, kuid teise kohaga on vahe vaid 4 punkti.

Jalpalliklubi Vändra Vaprus tänab tänaseid vastaseid ja SUPERTÄNUD meie üliheale ning rohkearvulisele publikule.

Seis: Pärnu JK Vaprus II - FC Elva 2:1 (2:0)

Väravad: 9. Karel Otto, 44. Indrek Oja - 48. Erkki Kubber

Koosseis: Toivo Teetsmann, Jaagup Valma, Indrek Oja, Toomas Eier, Artur Ojala, Ranet Lepik (Sirmo Ambos), Oliver Ojala (Alfred Vesselov), Karel Otto, Gerth Kaas (Toomas Mangusson), Indres Põder (Egert Sults), Ander Paabut (Rein Kontus).

Varus: Hans Naano, Egert Sults, Rein Kontus, Toomas Mangusson, Alfred Vesselov, Sirmo Ambos.