Juuli algus on olnud tegus

Kiire ja tiheda graafiku tõttu on jäänud palju infot meie lugejateni edastamata, kuid püüame selle vea kiire ülevaatega parandada.

1-4 juuli toimus Pärnus rahvusvaheline noorteturniir Pärnu Summer Cup 2010. Vändra esines antud võistlusel kolme võistkonnaga. Parima tulemuse sepistasid 1999 aastal sündinud poisid, kes saavutasid viienda koha. Veidi kehvemini läks 2000 ja 1995 aastal sündinud poistel, kes jäid vastavalt 15 ja 11 reale. Turniiril osales 98 võistkonda erinevatest riikidest. Meie poisid said mõõtu võtta nii eestlaste, soomlaste, venelaste, kui ka ukrainlaste esindustega. Turniir oli poistele kõvaks õppetunniks ja kindlasti said kõik osalejad juurde hulganisti kogemusi.

Turniiri vahepeal sõitsid meie naised 3. juulil külla Tallinnasse sealsele FC Flora II naiskonnale. Kuna samal ajal toimus Põlvas turniir, kus osales Eesti U-19 naiste koondis, siis seekord astus meie neidudele vastu pool FC Flora esindusnaiskonda, kellele meie hammas hetkel veel kuidagi peale ei hakka. Ülipalaval keskpäeval tuli vastu võtta läbi aegade teine suurim kaotus skooriga 0:10. Mäng näitas selgesti Naiste Meistriliiga ja Esiliiga tasemevahet. Meie naiskond sai kindlasti tugeva karastuse, sest seis ei jäänud selline allaandmise pärast, vaid pingutati kenasti lõpuni ning anti endast kõik.

6. juulil kohe peale neli päeva kestnud turniiri sõitsid Vändrasse külla Viljandi JK Tuleviku B-klassi poisid, kes kahjuks üsnagi võrdse mänguga viisid koju kõik kolm silma tulemusega 4:1. Esimese poolaja kaotasid meie poisid 0:1 ja seda rumalast veast järgnenud karistuslöögist, mis mängiti kõrge kaarega meie karistusalasse, kus oli vabaks jäetud vastese ründaja, kes palli kindlalt väravasse tulistas. Kuigi meie poisid nõelasid teravalt ja tekitasid ohtralt väravamomente, siis eduseisu suutsid suurendada hoopis vastased. Vändrakate poolelt sai ilusa löögiga jala valgeks Marco Lukka, kes pommitas väravavahi tõrjutud palli ühe puutega tugevalt alanurka.

11. juuli veeretati palli taas Vändras kodusel kamaral. Seekordseks vastaseks meie naistele oli Pärnu JK II esindus. Kohtumist mindi küll 2. minutil Kristel Eieri väravast 1:0 juhtima, kuid poolaja lõpuks näitas tabloo 2:1 vastase paremust. Kuigi mäng oli võrdne ja võimalusi tekkis mõlema värava all, tuli siiski 3 palli veel võrgust välja noppida mängu viimasel 5 minutil ja seda just meie naistel, seega lõpptulemuseks jällegi kaotus tulemusega 1:5.

Kohe peale mängu sõideti meeste ja 1995 aastal sündinud poistega laagrisse Haapsallu. Esimesel päeval elati kenasti sisse, tehti üks kerge treening üliheal muruväljakul ja õhtul jälgiti koos Lennujaama Pubis MM 2010 finaalkohtumist Hispaania ja Hollandi vahel. Poolehoidjaid jätkus mõlemale meeskonnale, mis tegi jälgimise veelgi põnevamaks ja kaasahaaravamaks. Lõpuks rõõmustasid loomulikult need, kes valjuhäälselt olid kogu kohtumise Hispaania poolt seisnud. Teisel päeval läks lahti kohe raske töö, kuna ärgata tuli juba kell 9 hommikul, et minna õue sörkima ja võimlema. Peale esimesi treeninguid uuel kunstmurukattel tuli õhtul mõõtu võtta Haapsalu samaealiste meeskondadega. Esmalt mängisid meie poisid 2:2 viiki ja seejärel võtsid meie tublid mehed 3:2 võidu . Peale magamist tuli jällegi uus päev, mis erines eelmisest vaid harjutuste poolest. Päeval käidi rannas jooksmas soojas vees ja tehti hüppeid pehmes ning raskes liivas, mis küpsetas meie poisse ja noormehi korralikult. Õnneks kosutati end pidevalt soolavee ja spordijoogiga. Kõik pidasid kenasti vastu. Õhtupoolikul tuli poistel kohtuda sama meeskonnaga kellega eelmisel päeval 2:2 viiki mängiti. Seekord vastasele armu ei antud ja taoti kiirelt võrku 4 palli, lastes endale vastu pommitada vaid ühe. Mehed lihvisid meeletus leitsakus aga oma lööki, ja muskulatuuri. Treeningute vahepeal said kõik tahtjad lõdvestada end paar kilomeetrit Haapsalust asuvas karjääris, kus kogu meeskondadega sai kõvasti nalja ja lõõgastust. Viimane päev algas jällegi hommikuse sörgi ja võimlemisega. Peale keskpäevaseid treeninguid ja lõunasööki sõideti kõik koos Pärnusse, kus ootasid meie mehi ees naabrid Soomest, kellelt tuli eelmisel aastal vastu võtta suur 1:6 kaotus. Üllataval moel leidsid Vändra kutid endast ülesse veel laagrist alles jäänud jõuvarud, mis pandi kõik ka selles mängus välja. 1:0 poolaja järal suutsid KTP mängijad küll seisu kiirelt viigistada, kuid siis läks käima tõeline tulevärk ja väravaid hakkas tulema igale maitsele. Mängu lõppedes loeti kokku väravad, mis seekord näitasid 5:1 omade võitu.

16. juuli tuli meestel sõita Tartusse II liiga kohtumisele I liiga kohta tahtva HaServi võitkonna vastu. Kuna elus peab ikka kõik tasakaalus olema, siis kolmapäeval soomlastele löödud väravad, koksititi ka seekord ära , kuid kahjuks kõik seitse palli maandusid just meie poiste väravas. Niigi pooliku koosseisega mängule sõitnud meeskonda tabas veel viimasel päeval suur tagasilöök, kui mängiv treener Ranet Lepik ootamatult kõhuviirusega koju pidi jääma. Erinevatel põhjustel pidid mängust eemal olema veel Oliver Ojala, Artur Ojala, Jaagup Valma, Maigo Vaakmann, Toivo Teetsmann. See ei ole küll vabandus, kuid oma jälje mängule jäätis antud olukord siiski.

18. juuli varahommik võis Vändra staadionil näha jällegi saginat, kuna treenerist joonemeister valmistas taaskord väljakut ette, et maha pidada Naiste esiliiga kohtumine JK Vändra Vapruse ja Narva JK Transi vahel. Kuna tegu oli tabelinaabrite heitlusega, siis punktide koju jätmnine oli hädavajalik. Sellest said aru ka meie naiskarupallurid, kes esitasid treeneri hinnagul oma selle hooaja parima partii. Nuriseda võib küll realiseerimise üle, kuid näsa liikus esmakordselt sellel aastal väga kenasti ja kõik neiud mängisid hingestatult ja ennastsalgavalt. See kõik sai kroonitud ilusa 1:0 võiduga, mis tõi kõigile näole suure rahulolu ja rõõmutunde. Värava autoriks oli 27. minutil Kristel Eier, kes sokutas Reelika Turi kena tsenderduse ühe puutega vastase väravavahi selja taha. Antud võit rebis Narvaga vahe kuuele punktile ja tõi lähemale esikohale, kellest jäädakse nüüd maha vaid seitsme silmaga.

Samal ajal kui naised higistasid Vändras, sõitsid meie mehed turniirile Saadjärvele, kuhu oli kokku sõitnud erinevatest Eesti nurkadest koguni 11 meeskonda, kes oli jagatud kahte alagruppi. Grupis saadud kahe kaotuse ja kahe võiduga pääseti üsnagi kindlalt edasistele mängudele. Välja jõuti koguni poolfinaali, kus tuli aga viimasel minutil tunnistada Liverpool Pubi 2:1 paremust. Peale kaotust oli isu suur ja taheti koju tulla kindlasti karikaga ning pandi mängu kõik, mis veel mängu panna oli. Peamiselt Tartu JK Tammeka palluritest koosnevale võistkonnale tehti 3-4 koha mängus tagasi see, mis nemad tegid meie omadega alagrupis. Nimelt võideti vastast 1:0 ja koju toodigi kolmanda koha karikas.

Sellega ei olnud veel kõik lõppenud. Nimelt tuli Vändra meestel oma jõuga abistada Pärnu Vapruse esindusmeeskonda, kellel samuti suvele kohaselt palju koosseisuprobleeme. Nimelt, kui naiste mäng oli lõppenud ja Saadjärvel turniir juba täies hoos, sõitsid Indres Põder, Toomas Eier ja Ranet Lepik kiiresti Tallinnasse, et seal kohtuda Meeste Esiliiga mängus tugeva Lasnamäe Ajaxi meeskonnaga, kes enne tänast oli kaotanud vaid ühe kohtumise. Kõik kolm meest mängisid kogu kohtumise, kellest viimane sai ka katsetada 11 meetri karistuslööki, mis viis pärnakad ka 1:0 juhtima. Teisel poolajal lõid mõlemad satsid veel ühe värava ja seega tuli Pärnusse ülimagus 2:1 võit meeskonna üle, keda kahekümnes kohtumises on suutnud üle mängida vaid tabeli kindel liider Tallinna FC Levadia II meeskond.

Järgmised põnevad kohtumised toimuvad juba tuleval nädalal. Elage omadele kaasa ja nautige suve!

Your rating: Puudub Average: 5 (3 votes)