Kodus langeti võideldes!

Täna, 26.05.2015 pääseti sellel aastal esmakordselt kodusele murukamarale. Seekordseks vastasteks olid Tallinnast külla sõitnud meistermeeskonna duubelrivistuse mängijad ehk siis Levadia teine esindus.

Juba mitmendat kohtumist järjest alustavad suurepäraselt just Vändra pallurid. Kui eelmises kohtumises sai jala valgeks Ranet juba esimesel minutil, siis täna kulus Mihkel Jürgensteinil eduseisu vormistamiseks poole kauem ehk täpselt kaks minutit. Kaitsest võidetud palli veeretati mööda vasakut äärt edasi ning seejärel saadeti see suure kaarega üle külaliste kaitseliini, kus Mihkel palli oskuslikult maha surmas ning teise puutega Priit Pikkerist mööda saatis. Nagu ikka on varasel väraval kaks poolt. Mõnikord annab see indu juurde ning teinekord pisut rahustab ja ajab harja punaseks just tagaajaja rolli jäänud meeskonna. Seekord äratas kiire juhtvärav vastaseid, kes hakkasid enesele omaselt mänguvahendit kiirelt liigutama, mille tulemusena püüti tekitada olukordi, millest pidanuks sündima esmalt viik ja seejärel kes teab mis veel. Esialgu saadi vastase domineerimisega kenasti küll hakkama, kuid 22. minutil ebaõnnestunud väljalöögist meie kindamehe poolt, sai alguse Levadia rünnak, mille ründaja oskuslikult välja mängis ja püüdmatult Hansu selja taha lõi. 1:1 ja võitlus jätkus. Levadia üritas väsitada kiire söödumänguga ja Vändra otsis vasturünnakuid, millest ühel ei jäänud palju puudu, et Toomas Mangussoni löödud pall võinuks väravas maanduda. Kahjuks korralik löök möödus napilt postist, kuid seda valelt poolt. Hoopis Levadia sai oma tahtmise 37. minutil, kui nurgalöögi järgsest olukorrast pääses karistusala joonelt löögile nooruke Jakovlev, kelle langev leht Vändra ristnurgas maandus. 2:1 oli Levadia saanud oma tahtmise ja sellisel seisul mindi  ka vaheajale.

Teine poolaeg  tehti koheselt kaks vahetust kodumeeskonna poolt, mis pidanuks veidike elavdama kohalike ründemängu. Mäng ka natuke elavnes, kuid päris ohtliku pealelöögini ei jõutud. Paaril korral jäi napilt puudu Rasmusel, kes edestas võidujooksus küll vastase kaitseliini, kuid väravasuul tegutsenud Priit Pikkeri väljajooksud olid tasemel ja ta neutraliseeris kõik tekkinud olukorrad. Poolaja keskel lõid hoopis vastased oma kolmanda. Eesliinis kergelt kaotatud palli toimetasid tallinlased kiirelt paari sööduga meie karistusalasse ja oskusliku pommlöögiga oli meeskond seljatatud. Ka neljas värav ei lasknud ennast kaua oodata. Nagu kopeermasinast kolmandale väravale löödi ka neljas. Enda totakast palli kaotusest alguse saanud vastase rünnak lõppes taaskord korraliku sooritusega meie poiste värava taganurgas. Endiselt ei antud alla ja punniti edasi. Vaev tasus ennast ära, kuna marulise ründamise järel leiti ilusa sööduga Toomas, kes kiirel sammul väravapoole rühkis. Kaitsjal ei jäänud muud üle, kui meie ründemees seljatada ja kohtunik ei laskunud vilel kaua oodata ning käega osutamine penaltipunkti suunas oli täiesti õigustatud. Veale järgnes ka punane kaart. Vändra meeste penaltikunn Oliveril tekkis suurepärane võimalus kaotusseisu vähenda, kuid Pärnust pärit Levadia puurilukk suutis meie mehe soorituse tõrjuda nurgalöögiks. Järgnenud nurgalöögist parandas Oliver aga oma vea ja põrutas Ott Midenbriti kaarpalli peaga tugevalt vastase väravasse. Väravast indu saanud vapruslased üritasid lõpuni, kuid peale pisukese surve midagi ohtlikku luua ei suudetud. Küll nõuti päris poolaja lõpus veel üht penaltit Raneti seljatamise järel, kuid kohtuniku vile lõpetas vea fikseerimise asemel hoopis kohtumise.

4:2 teenitud võit külalistele tähendas meie poistele selle hooaja esimest kaotust kodus ja kolmandat kaotust nelja võidu kõrvale kogu hooajal. Järgmisel reedel tuleb juba uuesti võistlustulle asuda Eesti tippklubi noorte mängumeestega Infonetist, kellele sõidetakse külla Lasnamäele, kus kohtumine algab kell 14.00.

Kuigi meeskonna esitus täna ei tekitanud publikule üleliia palju positiivseid emotsioone, tänab meeskond siiski rohkearvulist kaasaelajaskonda hääleka toetuse eest ja ootab teid järgmistele põnevusmatšidele kaasa elama. Olete meile olulised!

Your rating: Puudub Average: 5 (1 vote)