Kuressaare seljatati taas

Peale väikeste turniiri kimasid meie naised 12- tunnilisele reisile Kuressaarde. Viperustega lõppenud päev tõi siiski tähtsaimast ainult positiivseid emotsioone, kuna Saaremaa neiud alistati esimese poolaja väravatest kindlalt 2:0. Mäng algas Vändra neidude kindla üleolekuga, mida näitas kena söödumäng keskväljal ja ohtlikud momendid vastase värava all. Juba 6. minutil olude sunnil keskkaitses tegutsenud Anni Ringenberg napsas vastase ründaja jalalt palli, toimetas selle pika sööduga paremasse äärde, kus oli Reelika Turi ning kes omakorda söötis karistusala keskel seigelnud Enelin Kannule. Viimati nimetatu sooritas tugeva pealelöögi, mis aga põrkus vastase kaitsja pihta, sealt omakorda Melissa Mägisalu jalale, kes samuti proovis koheselt värvat tabada, kuid puurilukk tõrjus ka tema löögi. Õnneks maandus tõrjutud pall 16 meetril omadele appi tulnud Marleen Stokkebyle, kelle löök ei olnud küll tugev, kuid ülimalt täpne ja maandus värava paremas küljevõrgus. Peale avaväravat tundus, et täna tuleb suureskooriline võit, kuna pall püsis kindlalt meie käes ja tekitati mitmelt suunalt ohtlikke olukordi. Küll prooviti lööke kaugelt, püüti mängida läbi äärte, jäeti kasutamata 1x1 olukord ja kahekümnelt meetrilt sooritatud karistuslöök, mille Mari-Liis Jaanson napilt üle põiklati põrutas. Kui ise ei suuda väravat lüüa, siis tekib paratamatult võimalusi ka vastasel. Esmalt mängis väljaspool karistusala käega meie väravavaht. Sooritatud trahvilöök lendas tugevast löögist napilt üle meie värava. Mängu 38. minutil eksisid meie kaitsjad ja väravavaht reeglite vastu ja vastasel tekkis hea võimalus mäng viigistada. 10 meetrilt lahti mängitud vabalöök tabas meie õnneks vaid latti, millest tagasi põrganud palli väravavaht Anne Ojala naistesummast kindlalt omale haaras. Meil oli õnne! Kohe peale seda avas Anne pika löögiga mängu paremale äärele, kus Reelika möödus ühest vastasest ja tsenderdas tagapostis olevale Melissale. Neiu peatas palli kenasti puurilukust mööda ja libistas seejärel kera tühja võrku. Esimesel poolajal enam midagi olulist ei toimunud. Poolajale mindi seisul 2:0 vändrakate kasuks.

Teine poolaeg võib ära märkida Kuressaare naiskonna poolt mõned kontrarünnakud ja meie naiste paar nurgalööki ning kahel korral saadi proovida õnne ka karistuslöökidest, mis aga ebaõnnestusid täielikult. Poolaja parim võimalus skoorida oli Reelikal, kellel aga vastaste väravavahti 1x1 olukorras ülemängida ei õnnestunud. Teele saadetud pall maandus värava küljevõrgus, kuid kahjuks valel pool posti. Mängulises mõttes väljakul sellel poolajal midagi erilist ei toimunud, kuid naiskondade tahe mängukäiku kallutada oli sedavõrd suur, et vahepeal kiskus kohtumine väga tuliseks ja kohtuniku härra pidi kahel korral taskust välja võtma kollase hoiatuskaardi. Esmalt mängu 66. minutil liiga saanud Anni närvid ei pidanud vastu ja ta tõukas vastast kätega selja tagant. Sama inetu teoga sai hakkama ka Enelin Kannu, kes 89. minutil enda aadressil saanud solvangu järel arvas heaks toksida vastast jalaga, aga seda natukene liiga kõvasti. Tuliseid sõnavahetusi oli ka teiste mängijate vahel, kuid õnneks mängu lõppedes näitas tabloo 2:0 JK Vändra Vapruse kasuks ning võidi sõbralikult seekord lahku minna. Neidude pikk ja väsitav sõit Saaremaale lõppes Vändras kell 1 öösel ja loodetavasti nägid kõik neiud ilusat Saaremaa reisi ka unes :)

FC Kuressaare - JK Vändra Vaprus 0:2 (0:2)

Väravad: 6. Marleen Stokkeby, 38. Melissa Mägisalu

Hoiatused: 66. Anni Ringenberg, 89. Enelin Kannu

JK Vändra Vaprus: Anne Ojala, Maigy Maasik, Merit Lukka, Anni Ringenberg, Mari-Liis Jaanson, Reelika Turi, Britta Tšernova (Kristiina Hansen), Marleen Stokkeby, Melissa Mägisalu, Enelin Kannu, Kristel Eier