Meestel silm peas

Oma esimeses ametlikus kodumängus Rummu Dünamoga, mis peeti Pärnu kunstmurul, lepiti senise tabeliliidriga 1:1 viik. Kui esimeses voorus purustas Rummu meie põlise rivaali Türi Ganvix JK tulemusega 5:2, võis oodata rasket ja pingelist mängu. Nii ka välja kujunes. Nagu meie meestele omaks on saanud suudetakse kenasti vallata palli ja luua ohtralt väravavõimalusi, aga väravaid löövad hoopis vastased. Sedasi läks juba mängu 7. minutil, kui Vaprus oli ülesse ehitamas oma järjekordset rünnakut, kaotati vastase karistusalas pall, millele järgnes vastastelt ette kiire pikk sööt üle meie kaitsjate, millel oli esimesena jaol vastaste mängija, kes mänguvahendi peaga ilusasti sõbrale toimetas, kellel ei jäänud muud üle, kui Hansuga silmitsi jäädes pall lihtsalt võrku tulistada. Kiire 0:1 kaotusseis äratas aga meie mehi veelgi, ning järelejäänud 35. minutit kuulusid täiesti Vaprusele. Väravalukku püüti avada nii kauglöökide, individuaalsete läbimurrete, kui ka äärtelt karistusalla saadetud pallide näol, kuid esimesel poolajal jäi vastase värav õnnetul kombel puutumata. Esmalt proovis Ranet Lepik kauglööki, mis põrkus väravavahist tagasi Toomas Mangussoni jalale, kes kahjuks palli väravaesiselt üle lati põrutas. Seejärel tegutses peale ilusat söödumängu karistusalas julgelt Egert Sults, kes lollitas vastased ja sooritas terava nurga alt korraliku pommlöögi, mis aga napilt värava paremast postist mööda vuhises. 40.minutil oli hea võimalus meie kaptenil Karel Ottol, kes peale söötu kaitsjate selja taha jäi silmitsi vastujooksnud vastaste väravavahiga. Mees üritas palli tõsta üle puurimehe, kuid löök ebaõnnestus täielikult. Paaril korral proovisid õnne kauglöökidega veel Artur Ojala ja Toomas Mangusson aga neilgi oli sihik paigast. Niisiiis vaheajale mindi peale esimest poolaega seisul 0:1, mis meie mehi kindlasti ei rahuldanud, kuna mänguline ülekaal oli mäekõrgune.

Teist poolaega alustati sealt kus esimene lõppes. Vaprus valdas palli ja otsis võimalust leida väravat, Rummu aga nõelas aeg-ajalt kiirete kontrarünnakutega. Teise poolaja parimad võimalused võib kirjutada Artur Ojala ja Indres Põder kontole. Parimad võimalused tekkisid läbimurrete järel äärtelt, kust pall toimetati karistusalla ja sealt löögile, kuid mida ei tulnud oli värav. Esmalt tegutses vasakul äärel kenasti Mihhail Kravtšenko, kes suutis teha korraliku tsenderduse tagapostis seigelnud Arturile, kes palli kontrolli alla võttis ja kohe edasi värava keskele avanenud Indresele söötis, kes omakorda mõtlemata puurile tulistas, kuid imekombel suutis vastaste kaitsja palli joonelt tõrjuda. Paari minuti pärast toimus samasugune situatsioon uuesti, kuid seekord oli väravaht mees õigel kohal. Rünnates ja väravat otsides ei maganud ka vastased, kes esimesel võimalusel püüdsid palli ette toimetada ja sellest ohtu luua. Meie kaitsjad Oliver, Indrek, Toomas ja Jaagup ei kaotanud aga valmsust ja tegutsesid pea laitmatult, nullides kõik vastaste üritused. Ohtlikuks kiskus mäng meie jaoks siis, kui oma teise kollase kaardi 70. minutil teenis keskkaitsja Oliver Ojala, mille järel mängija väljakult eemaldati ja meie meestel tuli edasi võidelda arvulises vähemuses. Selleks ajaks oli värav ikka löömata. Otsustasime jätkata kolme kaitsjaga, et mitte kaotada teravust rünnakul ja kõigest viie minuti pärast saavutasimegi edu. Esmalt tõrjus väravavaht kauglöögi nurgalöögiks. Nurgalöögist maandus pall Ranet Lepiku pea peale, kelle löök joonelt tõrjuti käega. Tõrjujaks ei olnud seekord puurilukk vaid kaitsja, kes vasaku posti kõrval seisis. Seega penalti, mida asus sooritama seekord vahetusest sekkunud Indres Põder. Mees realiseeris olukorra külmavereliselt alla vasakusse nurka, 1:1. Väravast indu saanud vändrakad püüdsid kõigest väest leida võimalust väljuda mängust võitjatena, kuid seekord see ei õnnestunud. Hoopis vastastel tekkis mängu eelviimasel minutil võimalus kohtumine enda kasuks pöörata, kui kõrgele tõusnud kaitsjate taha saadeti järjekordne pikk sööt, milleni ruttasid nii meie kaitsjad, väravavaht, kui ka vasteste ründaja, kes oligi jaol esimesena. Hinge kinni hoides ja veel ainult Hansule lootes jälgis terve ülejäänud meeskond olukorda kõrvalt, sest nemad olid mängust väljas. Ründaja tegutsemise nurjas perfektse sooritusega meie noor väravavaht Hans Naano, kes sellise tegutsemisega teeks silmad ette mistahes maailma tippväravavahile. Mees pani mängu kõik oma oskused. Jäädes viimase võimaluseni jalgadele, oodates ära ründaja tegutsemise, viskus noormees pallile ette tõrjudes juba kindlana tundunud väravalöögi. Järgnenud tõrjele jõudis esimesena jaole juba Toomas Eier, kes palli kindlalt ohtlikust tsoonist minema lõi. See jäigi mängu viimaseks ohtlikuimaks hetkeks ja seekord siis sedamoodi 1:1, mille üle võib natuke kurb olla, kuna mänguline ülekaal oli silmnähtav, kuid samas ka õnnelik, arvestades mängu viimast momenti.

Oma järgmise kohtumise peab meie meeskond juba järgmisel laupäeval oma igivana tuttava Türi JK Ganviksiga. Mäng toimub Paides 24.05 kell 12:00.

Seis: Pärnu JK Vaprus II- Rummu Dünamo  1:1 (0:1)

Väravad: 75.pen. Indres Põder- 7. Peeter Gross

Kaardid: 10. Artur Ojala, 67.,70. Oliver Ojala, 90. Karel Otto

Eemaldamine: 70. Oliver Ojala

Koosseis: Hans Naano, Mihhail Kravtšenko, Oliver Ojala, Toomas Eier, Indrek Oja, Karel Otto, Ranet Lepik, Artur Ojala (Maigo Vaakmann), Toomas Mangusson (Jaagup Valma), Egert Sults (Indres Põder), Gerth Kaas (Alfred Vesselov).

Vahetuses: Toivo Teetsmann, Maigo Vaakmann, Alfred Vesselov, Indres Põder, Sirmo Ambos, Jaagup Valma.