Meestele raske võit

Täna 25. september sõitsid meie Vändra mehed Saaremaale külla sealsele Sörve JK meeskonnale, keda koduses kohtumises seljatati raskes mängus tulemusega 2:1. Kuna Salme staadionil ei olnud Vändra võistkond veel kunagi võitnud, oli see suur motivaator, et traditsioonid muuta. Kohtumine algaski üsnagi reavukalt, kus mõlemad satsid üritasid kiirelt ohjad enda kätte võtta. Vapruse poolelt kontrollisid puuriluku valvsust löökidega Ranet Lepik ja Toomas Eier, kuid esimese sooritus maandus väravavahi süles ja teisel lendas kera üle põikpuu. Poolikud võimalused tekkisid ka Artur Ojalal ja Mihhail Kravtšenkol, kuid ka neil ei õnnestunud oma tegevusega edu saavutada. Külm dušš tabas meie poisse 22. minutil, kui esmalt ei suudetud karistusalast palli minema toimetada, mille järel tegid vastased tugeva lähilöögi, mille väravasuul seisnud noor Hans Naano suutis küll tõrjuda, kuid tagasipõrganud palli sokutas võrku Mario Pruul. Väravast ehmatada saanud vändrakad ei toibunudki sündinust ja leidsid ennast kõigest minut hiljem puuriluku jämedast eksimusest koguni 0:2 kaotusseisust. Tundus, et rong on läinud, kuid poisid suutsid ennast siiski veel kokku võtta ja pingutada, sest aega jätkus veel ju ligi tund. Teineteist innustades õnnestuski 25. minutil teenida 25 meetrilt karistuslöök, mida asus sooritama Ranet Lepik, kelle ürituse suutis puurivaht küll tõrjuda, kuid seda nii õnnetult, et otse Indrek Oja jalale, kes palli raskusteta võrku sahistas. 1:2 ja mängus tagasi. Kuigi esimesel poolajal üritasid mõlemad meeskonnad väravate arvet suurendada, siis kõigest hoolimata mindi puhkama 2:1 koduvõistkonna kasuks.

Poolajal arutati läbi probleemid ja vead, ning teisele kolmveerandtunnile otsustati peale minna hoopis teistsuguse tahtega. Väljakul tõsteti ümber paari mehe koht ja nagu selgus, tõi see ka lõpuks edu. Vastasele ei antud enam meetritki vaba ruumi, võideldi iga palli eest ja see kandis ka vilja. Pall püsis rohkem Vapruse valduses, kes tekitas sellega ka ohtralt peavalu Sörve kaitseliinile ja  puurimehele. Kui esimesed ohtlikumad olukorrad suudeti vastaste poolt kenasti tõrjuda, siis mängu 55. minutil eksis jämedalt kohaliku meeskonna kogenud keskkaitsja tagasisöödul, mida ei mõistnud väravavaht ja meie õnneks oli Toomas Eier mees omal kohal, kes palli 12 meetrilt spagaadiga väravasse sokutas. Väravast indu saanud vändrakad panid juurde veel ühe käigu, kuid kahjuks väravani esmalt veel ei jõutud. Samas ei maganud väljakul ka võõrustajad, kes ürtasid kiirete ettesöötudega ületada meie kaitseliini ja seeläbi luua ohtlike olukordi, kuid midagi väga ohtliku nad õnneks korda saata ei suutnutki. Vändra parimad võimalusd tekkisid palli liigutades kiirelt mööda maad äärelt äärele, kus ääreründajad võtsid julgelt ette oma kaitsjaid. Parimal juhul lõpetati rünnakud löögiga, halvemal aga tegutseti meie poiste vastu määrusi rikkudes. Hea võimaluse sai Artur Ojala seljatamise järel karistulöögist Ranet Lepik, kes nahkkera aga tugeva pommlöögiga meetri jagu väravast mööda põrutas. Mängu tempo oli võrdlemisi kiire ja momendid vaheldusid ühe värava alt teise alla. Kui täis oli tiksunud mängu 66. minut sai täna juba mitmendat korda õnne proovida karistuslöögist meeskonna vanim mees, kes seekord löögil ei eksinud. Nimelt vasakult äärelt pea 25-30 meetrilt sooritatud trahvilöök maandus koduvõistkonna ristnurgas ja külalised juhtisidki teenitult 3:2. Edasine virrvarr oli võimas. Esmalt sai väravahaiga silmitsi Ranet, kellel vastast üle mängida ei õnnestunud. Seejärel sai nurgalöögist pallile pihta kogu kohtumise tublisti tegutsenud Indrek Oja, kelle löök aga väravast mööda kihutas. Kaotusseisus olnud koduvõistkond võttis üha suuremaid riske, et värav tagasi lüüa, kuid väravavaht Hans Naano ja kogu kaitseliin tegutses ennastsalgavalt, millest oli ka kasu. Kontrarünnakutel tekkis võimalusi eduseisu suurendada reeglina keskkaitses tegutsenud Toomas Eieril ja korra proovisid kauglöökidest õnne Oliver Ojala ja Egert Sults, kuid seda kõike tulutult. Mida enam lõpupoole, seda suuremaks koduvõistkonna surve muutus. Parima võimaluse viigistamiseks luhtas vastaste noor mängumees Amor Luup, kes 18 meetrilt sooritas tugeva pealelöögi, mis aga oli liialt värava keskele ja Hansule see probleeme ei tekitanud. Kuigi surve oli väga suur, siis peale mõne nurgalöögi ja kauglöögi vastasel muud välja võluda ei õnnestunudki. Lõpuks päästis meie mehi kohtuniku poolt sirtsutaud vileke, mis lubas poisid teenitult 3:2 seisult puhkusele. Tänase võiduga tõusti tabelis koguni kaks kohta, seega kaheksandale reale, mis jätab meid maha seitsmendast Rummu Dünamost 2 silmaga, samas taga on ajamas Sörve JK, Tartu JK Tammeka II, kellel on JK Vändra Vaprusega võrreledes kogutud vähem vaid üks punkt.

Sörve JK - Pärnu JK Vaprus II 2:3 (2:1)

Väravad: 22. Mario Pruul, 23. Kaarel Mai - 25. Indrek Oja, 54. Toomas Eier, 66. Ranet Lepik.

Hoiatused: 52. Sander Seeman, 90+3 Hans Hiiuväin - 32. Artur Ojala, 49. Andro Aavik.

Pv: 30

Täname vastast VÄGA hea mängu eest ja soovime neile edu viimaseks neljaks kohtumiseks.

Your rating: Puudub Average: 4.7 (3 votes)