Mehed ei pidanud vastu

Oma selle hooaja esimeses liigamängus pidid meie Vändra noormehed tunnistama Tartu SK 10 Premium 4:2 paremust. Kuigi mäng algas Vändrale ilusasti ja poolaeg lõppes 2:1 eduseisus, siis teise poolaja pooltunni möödudes lõid vastased kaks kiiret väravat, millele meil enam vastata ei õnnestunud.

Mäng algas rahulikult ja oli tunda, et mõlemad meeskonnad üritasid vallata palli. Veidi paremini õnnestus see Vändra meestel ja selle tulemusena avati ka ilusa kombinatsiooni lõpetuseks skoor. 21. minutil paremast äärest karistusalla saadetud palli lasi esmalt läbi Gerth Kaas, kelle seljatagant põrutas palli kindlalt võrku Indres Põder. Vastased omakorda üritasid vastata kiirete rünnakutega, mis meie õnneks erilist ohtu väravale ei tekitanud. Mõlemad meeskonnad proovisid mõnel korral ka õnne kauglöökidega, mis olid aga paraku liiga nõrgad või ebatäpsed. 32. minutil õnnestus Vaprusel taas üks rünnak. Seekord vasakust äärest kaitsajate seljataha antud pallini jõudis esimesena Ranet Lepik, kes aga vastase poolt kätega murule seljatati. Pikali olles suutis mees veel sooritada löögi, mis maandus vastase võrgus, kuid enne oli kõlanud kohtuniku vile ja seega väravat ei loetud ja tuli sooritada penalti. Palli taha asus eelmise aasta suurim väravakütt Indres Põder, kes palli kindlalt alla paremasse nurka lõi, seega 2:0. Kõik tundus juba kontrolli all olevat, kui kõigest paar minutit hiljem valdas meie mehi külm dušš. Vastased said keskväljalt karistuslöögi, mis toimetati kenasti karistusalla, kuhu unustati vabaks üks vastastest, kes palli ilusati võrku sahistas 2:1. Poolaja lõppedes üritasid mõlemad meeskonnad kõvasti, kuid kohtuniku lõpuvile kõlades mindi puhkama 2:1 Vändra eduseisul.

Teine poolaeg erines aga täiesti esimesest. Palli valdasid enam tartlased ja see tõi neile lõpuks ka edu. 65. minutil 2:1 seisul põrutas Ranet Lepik karistuslöögist  20 meetrilt palli vastase põiklatti ja sellele järgnenud olukorrast ei suutnud esmalt palli peaga võrku lüüa vahetusest sekkunud Jaagup Valma ja seejärel ehmatas värava ees seisnud Gerth Kaas, kes lõpetuseks palli tühjast väravast üle lõi. See oli ka Vapruse helgeim hetk sellel poolajal. Pideva surve tulemusena õnnestus lõpuks vastastel 76. minutil üle mängida meie väravavaht Toivo Teetsmann ja kõigest minut hiljem kasutasid vastased ära meie meeskonna eksimuse lüües seisuks juba 3:2. Viimased 10 minutit kolme kaitsjaga mängides üritasid meie poisid kõvasti, et mängu tagasi tulla, kuid seekord see ei õnnestunud. Hoopis vastased lisasid oma kontole kolmandal üleminutil kiirrünnakust 4:2, millega mäng seekord ka lõppes.

Tartu SK 10 - Pärnu JK Vaprus II 4:2 (1:2)

Väravad: 36. Jürgo Väli, 76. Ats Joandi, 77. Lauri Ott, 90.+2. Reimo Austa - 21., 32. pen. Indres Põder

Koosseis: Toivo Teetsmann, Mihhail Kravtšenko (46. Jaagup Valma), Toomas Eier, Oliver Ojala, Indrek Oja, Alfred Vesselov, Ranet Lepik, Karel Otto, Indres Põder, Gerth Kaas (70. Toomas Mangusson), Artur Ojala

Vahetuses: Egert Sults, Sirmo Ambos, Maigo Vaakmann, Hans Naano, Rein Kontus