Mehed käristasid vahet!

Täna, 14. mai kohtusid meie mehed Türil liidrite duellis Kernu JK Kadakas võistkonnaga. Enne kohtumist oli meeskondade vahe vaid üks punkt ja seda Vändra poiste kasuks. Kohtumisele plaaniti minna kindlate võidumõtetega, et saaks vähegi tagaajajatega vahemaad suurendada ja natukenegi hingamisruumi välja võidelda. Selle aasta esimene murumäng Türil Metsakombinaadi staadionil (Vändra poiste selle aasta kodustaadion) algas koheselt kodumeeskonna pallivaldamisega. Näsa liikus kenasti liinide vahel ja otsiti kiiret väravat, mida esialgu siiski ei sündinud. Vastane oli surutud sügavale oma väljaku poolele, kust palli võites üritati see kiiresti pika palliga kiiretele ründajatele toimetada. Esimesed ärevad momendid tekkisid kauglöökidest, mille autoriteks olid Ranet Lepik ja Artur Ojala. Esimese mehe löögi väravavaht tõrjus, teise üritus oli aga natuke ebatäpne. Äärtel tegutsesid teravalt Egert Sults ja nooruke Mihkel Jürgenstein, kes nii mõnelgi korral oma vastase kiirusega üle mängisid ja mänguvahendi teravalt karistusalasse toimetasid, kust aga tugevad ja suured mehed Kernust need kerge vaevaga puhtaks lõid. Vändra poisid võitsid peale mitmeid kauglööke palju nurgalööke, mis umbes esimese poolaja keskel tõi ka edu. Nimelt Arturi sooritatud nurgalöök lendas läbi meestepuntra vasakkaitsja Rein Kontuse jalale, kes palli 16 meetrilt ühe puutega postipõrkest võrku lõi. Edasine toimus peamiselt endiselt vastase väljaku poolel, kuid väravani Vändra võistkond esialgu siiski ei jõudnud. Mitmel korral soovinuks meie noored mängumehed kohtuniku poolset vilet 11 meetri karistuslöögiks, kuid kõik oli määrustepärane ja Kernu jurakad kaitsjad tegutsesid suhteliselt kindlalt. Kui tundus, et külalised täna midagi erilist endast ei kujuta, see arvamus oli ekslik. Korra eksisid meie keskkaitsjad pallilennu hindamisega ja vastane oligi minemas 1:1 olukorda, kuid Oliver jõudis vea parandada ja olukorra oskuslikult likvideerida. Veel korra oli kerge elevus, kui vastane sooritas kauglöögi, mille tõrjumiseks pidi Toivo kõik oskused mängu panema. Omad poolvõimalused tekkisid vändrakatel veel nurga ja karistuslöökidest , kuid alati jäi tsipa puudu. Puudu ei jäänud aga mängu 43. minutil, Ranet leidis vaheltsööduga Mihkli, kes tõi väljakule tagasi palli, mis tundu minevat üle otsajoone ning 10 meetrilt suunas teine noor mängumees Toomas Mangusson adikera kenasti siseküljega võrku. Poolajale mindigi 2:0 Vapruse eduseisus!

Nagu aeg on näidanud on meie noore võistkonna jaoks kaheväravaline edu väga libe ja seda tõestasime ka täna. Kui esimese poolaja pallivaldamist võib panna umbes 80-20 Vändrale, siis teisele poolajale panid vastased kõvasti juurde ja kohati tundus, et on vaid aja küsimus, kui külalised oma surve väravaks meisterdavad. Nii juhtuski, kui mängitud oli umbes kümme minutit teisest poolajast, tsenderdas paremäär kena kaarpalli kasti, kust pikakasvuline ründaja selle võideldes peaga üle Toivo lennutas. 2:1 ja kõik lahtine. Kernu sai väravast sedavõrd indu juurde, et paaril minutil järjest oli üks meie keskkaitsjatest nii endast väljas, et kärises igast kandist, kuid õnneks oli täna väljakul meeskond, kes sõbra eksimused koheselt parandas. Mängu saatuse võinuks otsustada Ranet Lepik, kes ei suutnud kogemustest hoolimata palli täna kolmelt meetrilt tühja väravasse toimetada. Kadakatel tekkis veel korra võimalus vaheltsööduga, kui meelitati väravasuult välja Toivo Teetsmann, mängiti temast mööda, kuid väravalöömiseks jäi nurk väga väikeseks. Õnneks aja möödudes sai oma mängumasina taas käima ka kodusats Vändrast, kes hakkas tekitama ohtralt paanikat vastase kaitsjatele nii kauglöökidega kui ka läbimurretega. Mitmel korral tegutsesid vastased halvima päästmiseks reeglitevastaselt, mille tulemusena näitas kohtunik Danel Udu mitut hoiatavat kollast kaarti. Magusast kohast saadud karistuslöökide tõrjumiseks pidi puurilukk kohati tegema imetõrjeid, sest adidase pallile omapäraselt lendab ta suurel kiirusel ja ei tea kuhu. Oma kolmanda värava tänases mängus lõid punavalge triibulised peale seda, kui võitluses keskkaitsjaga ennetas kleenuke Toomas vastast ja tõstis palli kõrge kaarega värava poole. Kaitsja üritas küll palli puhastada, kuid enne seda oli ta maandunud siiski võrgus. 3:1 aga vastane ei jätnud jonni ja pingutas lõpuni. Täna sai saatuslikuks parem füüsis ja mängutahe, mille tulemusena löödi ka neljas värav Artur Ojala jalast, kes oli oma tabamuse auga välja teeninud. Mõni minut hiljem oli pall taas väravas, kui paremäärelt saatis teele tsenderduse oma debüütmängus Richard Vesselov, kelle löögi vahetusmees Jaanus Jõulu peaga küljevõrku suunas, kuid kahjuks oli jõudnud viimane suluseisu ja väravat ei loetud.  Kohtumine lõppeski 4:1 Vändra poiste võiduga, mis tähendab seda, et vähemalt üheks päevaks käristati vahe tabelis teisel real oleva võistkonnaga neljale punktile.

Treener kiidab kõiki väljakul käinud mängijaid, kuna esmakordselt oli sellel hooajal näha väljakul meeskonda, kes tegutses ühise eesmärgi nimel. Märkimist väärib ka asjaolu, et Vändra poiste tänase koosseisu keskmine vanus ilma vanameister treenerita oli kõigest 19,9 aastat. Selline number näitab, et oleme õigel teel ja peale on tulemas uus põlvkond noori, kes kogenumate eemalolekul (nagu täna) on heal päeval suutelised vastutust edukalt kandma.

Kernule soovime edu edaspidiseks ning täname võitlusliku vastuhaku eest ja palume kaotusseisus natuke vähem toorutseda, et oleks ka teistel võistkondadel mängijaid kellega järgmistes kohtumistes väljakule joosta!

Mängijad tahavad tänada kõiki staadionile tulnud pealtvaatajaid, kes elasid omadele innukalt kaasa, olenemata ilmastikust.

Your rating: Puudub Average: 5 (4 votes)