Mehed läksid puhkusele

Täna hommikul kell 11 võtsid Vändra staadionil mõõtu meie meeste esindus ja FC Tarvastu meeskond. Esimesele poolajale mindi vastu suhteliselt uimaselt ja vastased kasutasid meie meeste uinumist kenasti ära lüües esimesel poolajal Indrek Oja jämedast eksimusest 1:0 juhtvärava. Vändra karupallurid püüdsid endale omaselt ehitada mängu üles maast, kuid alati oli kuskil keegi, kes otsustaval hetkel eksis omaksvõtul või söödutäpsusel ja seega tekkis Tarvastu võistkonnal ohtralt kontrarünnakuid, mis tekitasid meie kaitseliinile ja väravasuul seisnud Hans Naanole palju peavalu. Parema õnne korral oleks võinud Tarvastu mängijad poolajaks juhtida veelgi suurema seisuga. Meie meeste üritused lõppesid peamiselt vastase karistusala lähistel, või väravasuul seisnud puuriluku süles. Midagi märkimisväärset, millest edu oleks võinud saavutada Vändra poisid esimesel poolajal luua ei suutnudki. Poolajale minnes arutati, mis väljakul olles valesti tehti ja mida saaks paremini teha.

Teisel poolajal vahetati mõne mängija positsiooni ja ka asetust väljakul, mis nagu näha tõi seekord ka edu. Teise poolaja eesmärgiks võeti tegutseda kaitses lihtsamalt ja eesliinis kiiremini löögile pääseda. Kohe poolaja alguses tekkis vastastel võimalus veelgi edu suurendada, kuid õnneks oli väravas seisnud Hans ja kaitseliin oma ülesannete kõrgusel. Paremini hakkas toimima meie söödumäng ja pall püsis rohkem ees ning tekkima hakkas väravavõimalus. Esimese värava suutis vastu lüüa Toomas Mangusson, kes on viimastel nädalatel väravasoonele saanud. Paremal äärel tegutses tublisti mängu kahvatult alustanud Gerth Kaas, kes mängis üle oma vastase ja tsenderdas väravaesisele. Palli lendu arvestas valesti väravavaht, kes lasi püüdmise asemel lati põrkest palli värava eest läbi lennata, kui taha posti esimesena jõudis meie eelnimetatud  noor ründaja, kes palli peaga kindlalt väravasse suunas. Mängu Vändra meestele tegi veelgi lihtsamaks vastaste kapten Tairo Orav, kes teenis rumalas olukorras oma teise kollase kaardi ja saadeti seetõttu ennetähtaegselt puhkusele. Vastase ebaõnnest indu saanud vändrakad panid sisse rallikäigu ja mängumasin hakkas veelgi võimsamini tööle. Esmalt trikitas kasti ääres Artur Ojala, kes palli vasaku jalaga postipõrkest väravasse sokutas. Seejärel ei möödunud palju aega, kui sama mees lollitas ära vastaste kaitsjad ja ka väravavahi ning suunas palli varbaga värava vasakusse alanurka. Väravatest enesekindlust saanud Vändra mõmmid ei rahuldunud kolme väravaga ja otsisid läbi söödumängu veel ja veel väravavõimalusi. Üks väheseid pikki palle, mis lendas vastaste keskkaitsele, kes üritas palli peaga väravavahile tagasi mängida, oli tulemusrikas, kuna Ranet Lepik luges vastase tegutsemist ning ennetas vastu rutanud väravavahti, toksates palli kindlalt välisküljega puurilukust mööda väravavõrku. Vastane oli murtud, kuid neile omaselt võideldi lõpuni, mille tulemusena tekitati paaril korral ka meie väravale survet. Mängu lõppedes arvas Artur Ojala, et vaja oleks teha hooaja esimene kübaratrikk. Nimelt sarnaselt eelmistele väravaolukordadele proovis mees õnne löögiga karistusala joonelt, mis vaikselt, kuid täpselt taas väravavõrku kõdistas. Korra proovis sama mees veel õnne kauglöögist, mis aga seekord raksatas põikpuu ja posti ristumiskohas, kust mänguvahend aga sama kiiresti väljakule tagasi lendas. Mängule jätab varjukülje aga keskkaitja Indrek Oja tõsine vigastus ja esimese värava löönud Toomas Mangussoni seljavigastus, kuid õnneks on aega ligi kuu kõik mehed terveks ravida. Ära tuleks mainida ka muidu väravasuul tegutsenud Toivo Teetsmanni sekkumine ründaja kohale, kes ületas seal tegutsedes kõigi ootusi. Võib öelda, et vastane ei kasutanud täna oma esimese poolaja võimalusi piisavalt hästi, et võita kohtumine, kuna teise poolaja meie teele saadetud löögid olid väravalukule kõik püüdmatud ja vasturohtu nendele sooritustele Tarvastul seekord ei olnud. Kui kohtuniku vile kõlas võisid Vändra Vapruslased tunda suurt võidurõõmu, kuna antud vastaseid võideti ametlikus mängus esmakordselt. Tänase võiduga tõusid mehed jagama tabelis 6-8 kohta ja sellelt positsioonilt on juulikuust hea edasi minna.

Täname vastaseid üllatavalt rahuliku ja hea mängu eest ning soovime neile edaspidiseks pall väravasse.

Pärnu JK Vaprus II - FC Tarvastu 5:1 (0:1)

Väravad: 65., 71., 78. Artur Ojala , 56. Toomas Mangusson , 76. Ranet Lepik - 27. meelis Allik

Hoiatused: 10. Artur Ojala, 79. Toomas Mangusson - 56. Ändry Ilusk, 62., 68. Tairo Orav, 89. Marek Vister

Eemaldamine: 68. Tairo Orav

Pealtvaatajaid: 90

Koosseis: Hans Naano, Jaagup Valma, Andro Aavik, Indrek Oja (Sirmo Ambos), Rein Kontus, Gerth Kaas, Ranet Lepik, Karel Otto, Toomas Mangusson (Toivo Teetsmann), Alfred Vesselov, Artur Ojala

Vahetuses: Toivo Teetsmann, Sirmo Ambos

VÄRAVAID MÄNGUST NÄEB ESMASPÄEVA VÕI TEISIPÄEVA ÕHTUL, KUNA OPERAATOR KRISTEN KIVISTIK OSALEB EESTI KOONDISE KOOSSEISUS SAAREMAA VELOTUURIL!

Your rating: Puudub Average: 4.6 (19 votes)