Mehed said valusa kaotuse

Reede õhtul mängisid Vändra mehed 80 pealise publiku ees oma järjekordse II liiga kohtumise tugeva HÜJK Emmaste meeskonna vastu. Kahjuks tuli vastu võtta hooaja kuues kaotus ja ühtlasi esimene allajäämine kodusel Vändra staadionil tulemusega 1:3.

Vastane asus kohtumist kiirelt juba 2. minutil Richard Barnwelli väravast juhtima. Värav sai alguse vastase poolel kaotatud pallist, enne mida oli 15 täpset söötu jalalt jalale meie poistel õnnestunud. Vastane saatis võidetud palli kiirelt ette, kust meie mängijad selle sama kiirelt ohu vältimiseks üle küljejoone toimetasid. Lahti mängitud sisseviske magas maha Indrek Oja, kes lasi vastasel kergelt pöörata ja sööta tahaposti avanenud eelnimetatud inglasele, kes palli peaga küljevõrku toimetas. Edasine toimus peamiselt Vapruse taktikepi all, kuigi midagi üliohtliku peale pallivaldamise korda saata ei suudetud. Neljandal minutil proovis Ranet Lepik üllatada väravavahti kauglöögiga, kuid pall lendas selgelt mööda. Samaga vastasid ka Emmaste mängijad, kui mängust oli kulunud seitse minutit. Vastaste lööki kontrollis puurilukk Toivo kenasti. Pall ei kujutanud talle mingisugust ohtu. Mängu 14. minutil suutsid meie mehed üle kombineerida ilusa söödumänguga vastase kaitsjad, kuid Raneti teele saadetud löök oli taaskord ebatäpne. Kuigi palli valdas Vändra sats, ei maganud ka vastane. 18. minutil tabasid Emmaste mängijad peale väikest saginat meie poiste karistusalas väravalatti. Õnneks raudpulgast tagasi põrganud palli püüdis Toivo. 24. minut, Indres trikitab vasakul äärel, petab ära kaks vastast ja tsenderdab, pallini ei jõua ei meie ega vastase mängijad, kuid märkimist väärib asjaolu, et karistusalas joostakse selgelt ümber vändrakate mängiv treener, kahjuks vile vaikib. Mäng toimus enamasti keskväljal võideldes ja ohtralt vigu tehes. Patustajateks korduvalt mõlemad pooled, kuigi vahepeal tundus mängijatele, et kohtunik vilistas täiesti seinast seina. Kord kui kontakt oli tugev, siis vile vaikis ja jällegi kui puudet ei olnud ollagi, lehvitas kaarte. Aga see selleks, püüdkem ise seda ametit ja vaadakem siis, kui lihtne on taltsudada 22 endast väljas olevat meestehakatist. 27. minut sai karistusala joonelt löögile Oliver, kelle vasaku jalaga teele saadetud pall jäi lihtsalt nõrgaks. Vahepeal nõelasid ka vastased, püüdes Toivost jagu saada kauglöögiga 34. minutil, kuid väravasuul seisnud mees oli kindel kui kalju. Ei läinud mööda palju aega, kui üks väheseid pikki sööte keskväljalt leidis üles ettenihutatud vigase Raneti, kes hindas Oliveri söötu kenasti, pööras ümber vastase ja üritas otsejoones väravale tormata. Enne lööki käituti mehega aga ebaviisakalt ja ta niideti sõna otsese mõttes selja tagant jalust maha. Kindel penalti, millele ei appelleerinud isegi vastased. Valgele täpile paigutas palli Indres Põder. Pinged olid ülesse kruvitud. Vile kõlas. Väravamasin alustas hoojooksu, jälgis ämblikut ja põrutas palli kindlalt paremasse ülanurka, jätmata väravavahile vähimatki lootust. Enne puhkust toimus veelgi huvitavat. Nimelt oli tiksumas 43. minut, kui seekord kollastes särkides koduvõistkond võitis raske tööga keskväljal palli, paari sööduga mängiti see Indrese jalale, kes aga söötmise asemel terava nurga alt väravale kõmmutas, kuid kahjuks latti. Minut hiljem oli vanajumal veel Vändrast, kuna vastastel oli kasutada nurgalöök, mida nad ka oskuslikult mängisid. Nimelt magas karistusalas selgelt oma mängija ärajooksu maha meeskonna kapten Karel, kelle meese pääses 11 meetrilt löögile, õnneks väravapostis seisnud väike Toomas suutis palli joonelt tõrjuda ja tundus, et seda isegi väravavahi kombel, kuid kindaid tal seekord kaasas ei olnud ja seega jäi ka penalti Emmaste kasuks andmata. Ei aidanud vastast seekord ka vali hääl, vaid riidlemise eest kohtunikuga teenis hoopis Reimo Oja enne poolajavilet kollase kaardi.

Teine poolaeg algas samuti viigilisest seisust nagu esimene, kuna kumbki meeskond oli korra olnud täpne. Selgelt teravamalt alustasid vastasvõistkonna mängijad ja see tõi neile ka edu. Nimelt oli kulunud teisest kolmveerandtunnist vaid neli minutit, kui punasärklased said jällegi jaole. 18 meetrilt täiesti ebaõnnestunud löök võttis enne väravat väikese põrke meestesummast, millele Toivo Teetsmannil  enam midagi vastu panna ei olnud ja nahkkera maanduski õnnetul kombel väravasse. 2:1 Emmastele, värava autoriks lõpuks Ergo Reinvald. Vändra poisid ei lasknud aga pead norgu ja üritasid edasi. Kõigest kolm minutit hiljem tekkis suurepärane võimalus seis viigistada esimese värava autoril Indresel, kui peale ilusat vaheltsöötu jõudis kaitsja teda piisavalt siiski segama ja pehme löögipoeg maandus kindlalt puurivahi süles. See oli ka üks väheseid reaalseid võimalusi, mis meie poistel teisel poolajal pakkuda oli. Vastane seevastu muutus aina ohtlikumaks. Hakati domineerima keskväljal ja Vändra karistusala ümber, kuid millegi üliohtlikuni siiski välja ei jõutud. Küll otsiti söötu kaitsjate taha ja üritati ise läbi murda, kuid kõik need tegemised vaid üritusteks jäidki. Ohtlikumaks võis pidada pigem tallinlaste kauglööke, mis mitmel korral valmistasid Toivole tõsist peavalu. Korra enne tulevärki Vapruse värava all, sai karistuslöögist proovida lukku murda kodumeeskond, kuid mis jäi lukku see jäi lukku. 75. minutil saatis Emmaste vasakäär teele tõelise maailmaklassi löögi umbes 30 meetrilt, mis ilusa kaarega latti raksatas. Kohe seejärel tekkis võimalus Richil, kes suutis palli aga küljevõrku toimetada. 82. minutil kaotasid taaskord keskväljal palli kollased, mille tulemusena tekkis järjekordne ohtlik moment Toivo kaitstud värava all, kuid seekord läks veel õnneks. Mängu 84. minutil sai karistuslöögist õnne proovida Egert Sults, kelle tugev löök napilt kuid kindlalt väravast mööda lendas. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Viimasel minutil said külalised kasutata nurgalöögi, mis neil ka õnnestus. Karistusalas seikles vaid kaks punanahka, kellest üks oli õigel ajal õiges kohas ja saatis palli terava nurga alt peaga väravasse. Seiklejaks Ragnar Tarmu, kellele oli seekordne värav jube teiseks järjestikuseks viimasel minutil. Peale kolmandat väravat olid Vändra Vapruslased juba murtud ja edasine oli vaid vormistamise küsimus. Ei riskeerinud enam vastane ega ka koduvõistkond ning mäng tüüriti sõbralikult sadamasse.

Tänud Emmaste meeskonnale korraliku partii eest ja edu edaspidistes mängudes!

Your rating: Puudub Average: 4.3 (4 votes)