Mehed taas võidukad!

Täna, pühapäeval 17.aprill toimus EMV III liiga lääne tsooni teise vooru kohtumine Pärnu kunstmurul Vändra JK Vapruse ja Kärdla Linnameeskonna vahel. Kui vastasel oli esimesest kohtumisest kaasa võtta 1 punkt PSK Alexela vastu, siis Vändra poisid seljatasid teatavasti üliraskes kohtumises Keila JK. Ka tänane kohtumine tõotas tulla tuline, kuna vastase esimese vooru kolm löödud väravat andsid alust arvata, et tegemist on meeskonnaga, kes armastab mängida palliga. Sama armastab ka Vändra esindus, sest neile omane palliveeretamine on toonud edu ka varasemates kohtumistes. Sarnaselt esimesele kohtumisele Keilas haarasid ka täna mänguohjad enda kätte just mustades mänguvormides koduvõistkond. Pallita olles otsustati seda taga ajada üle välja ja agressiivse pressinguga. Kuigi territorriaalne ülekaal oli mäekõrgune ja väravavõimalusi tekkis alates esimesest rünnakust, suutsid hiidlased siiski betoonina kuni 38 minutit vastu pidada. Parimad võimalused tekkisid seekord Mihhail Kravtšenkol, kes palli peale pisikest saginat üle pea väravaposti põrutas, Toomas Eieril, kelle löök lendas üle värava, Indres Põdral, kes pommitas väravat tugeva löögiga, kuid näsa lendas võrku valelt poolt posti. Võideti ka hulgaliselt nurgalööke, mida kahjuks aga ohtlikult lõpetada ei suudetud. Ohtlikult lõppes aga 38 minuti rünnak, mis algas Vapruse vasakult äärelt, kus peale Rein Kontuse ja Ranet Lepiku pisikest pusimist suudeti näsa karistusalasse toimetada, kuhu jõudsid esimesena just Vändra poisid Toomas Eier ja Indres Põder, kellest viimane peale vastase pisikest peata olekut mänguvahendi puuri põrutas. See oli Indrese selle hooaja teine tabamus. Peale väravat said karumõmmid veel indu juurde ja üritati kõigest väest. Vastase parimad võimalused esimesel poolajal ohustada väravat tulid karistuslöökidest. Esimene pall endast mingid ohtu ei valmistanud. Teine löök peale Indrese käega mängu takerdus kaitsjatesse, kes omakorda toimetasid palli kiirelt keskväljal seigelnud Ranetile, kes omakorda mõõtis söödu etterutanud Toomasele, kelle vasaku jala löögist mängu 44. minutil mindigi juba 2:0 juhtima. Peale teist väravat ei möödunud enam palju aega, kui meeskonnad said teenitud puhkepausile.

Teisele poolajale võeti kaasa vaheajal arutatud puudused ja mängiti veelgi paremini. Osaliselt võib mängupildi paranemise põhjuseks tuua ka vastase selge väsimise, kuid kindlasti mängis oma osa selles ka Alfred Vesselovi sekkumine teiseks poolajaks. Pall püsis paremini eesliinis ja ka keskväljal. Tekkima hakkas hulganisti poolvõimalusi, mida aga kahjuks realiseerida ei suudetud. Tihtipeale jäi puudu just viimasest söödust või löögist väravale, kuid ka tubli ja hingestatud tööd tegid Kärdla võistkonna kaitsemängijad. Just nende meeste hea töö ja puuriluku pingutamine hoidis esialgu värava puutumatuna. Ka vastane käis rohkemaid kordi kodumeeskonna väljakupoolel, kuid suurimad ohud väravalöömiseks kustutati juba eos, sest ka mustade kaitseliin ei maganud väljakul ja tegutses seekord vägagi kindlalt. Parim võimalus vastasel skoorida tekkiski peale pikka söötu meie kaitseliini taha, kuhu hakkasid mehed lahtisele pallile võidujooksu tegema. Esimesena oli jaol väravasuul seisnud Toivo Teetsmann, kes haaras palli vastase jalalt. Vastase jalg tabas õnnetult meie viimase mehe kinnast. Kuigi Toivo mängis peale pisikesi valunägusid kohtumise lõpuni, siis hiljem arstile minnes selgus, et käsi tuleb panna kipsi, sest jäsemesse tekkis õnnetust kokkupõrkest mõra. Korra proovisid vastsed õnne ka kauglöögist, kuid löök oli selgesti väga nõrk ja ebatäpne. Samas ei raugenud ka Vändra poiste rünnakulaviin. Kui esmalt ei suutnud Ranet palli peaga peale Tommy kena tsenderdust raami lüüa, siis mõne minuti möödudes teeniti 18 meetrilt karistuslöök. Palli taha astus eelmise võimaluse luhanud mees. Ranet asetas palli maha, vastane tuli küll väga lähedale, lootes, et lööja küsib vilet, kuid selle asemel pani "vanamees" palli kiirelt mängu. Kogu vastase meeskond jäi hetkeks peata olekusse. Lahtimängu luges kenasti ära Indres Põder, kes näsa väravavahiga silmitsi jäädes tugevalt tahanurka lõi. Kui vastasel seekord rünnakul midagi erilist korda saata ei õnnestund, siis poisid Vändra metsadest üritasid igast nurgast. Kaugelt sooritasid pealelööke järjepanu Toomas, Alfred, Egert kui ka Ranet, kuid alati jäi i-le punkt panemata. Värav siiski lõpuks sündis. Nimelt Kärdla väravasuul vägagi õnnestunud mängu teinud puurivaht tegi ilusa kingituse Ranetile, lüües talle palli kenasti jalale ja meie poisil ei jäänud muud üle kui pall 16 meetril tühja väravasse suunata. 4:0. Rohkem väravaid seekord ei löödud. Meele teeb rõõmsaks lisaks kolmele punktile asjaolu, et ära sai teha kõik viis vahetust. Oma meeste liiga debüüdi tegi täna ka 1995. aastal sündinud Gert Kivistik, kes oli mõmm omal kohal ja ei väristanud jalga mitte üks põrm. Mängu jääb varjutama aga Toivo lahasesse pandud käsi ja nagu hiljem selgus käis traumapunktis ka meie noor mängumes Toomas Mangusson, kellel tuvastati väikese sõrme murd.

Täname sümpaatset Kärdla meeskonda tubli võitluse eest ja soovime neile kordaminekuid järgmistes kohtumistes!

Oma järgmise kohtumise peavad meie poisid juba järgmisel laupäeval samal staadionil, kuid seekord võõral väljakul Pärnu Metropooli vastu, kes on sarnaselt Vändrale peale kahte peetud kohtumist veel kaotuseta. Nimelt viigistas meie järgmine vastane täna Keilas sealse JK-ga 1:1. Mäng saab avavile kell 12:00. Ootame omadele kaasa elama palju poolehoidjaid, keda oli ka täna sõpradele hulgaliselt valjuhäälselt tuge pakkuma tulnud!

Your rating: Puudub Average: 5 (6 votes)