Mehed võtsid magusa võidu

Reede õhtul Vändra staadionil pakuti 100 pealisele publikule tõeline põnevuslahing. Juba enne kohtumist kohtunikega konflikti sattunud Vändra võistkond pidi seekord võitlema lisaks vastasele ka õigusemõistjatega, kes olid kümne aastase Vändra jalgpalliajaloo jooksul esimesed, kellele tekitas peavalu see, et neile ei olnud eraldi riietusruumi pakkuda. Peale mängu video analüüsi tehes on selgelt näha kuidas vilemees ja liputajad sattusid mängueelsest konfliktist sedavõrd segadusse, et esmakordselt tänavusel hooajal võib kindlalt väita iga staadionil käinud inimene, et brigaadi töö oli alla igasugust arvestust ning peakohtuniku poolsed kommentaarid mängijate suunas täiesti kohatud ja ebasündsad.

Mäng algas Vändra meeste kerge üleolekuga, kuid umbes 15 minuti möödudes mängupilt oluliselt võrdsustus. Oli palju võitlust ja pall liikus kiiresti ühe värava alt teise alla, kuid midagi väravahõngulist kumbki meeskond esialgu luua ei suutnud. Esimese poolaja keskel tegutses vasakul äärel kenasti Indres Põder, kes mängis üle oma vastase, tegi väravaesisele tugeva ja täpse tsenderduse, millelele võitlesid vastaste kaitsja ja Ranet Lepik. Viimase seljapõrkest lendas pall värava suunas, mis esmalt mingit ohtu väravale ei tekitanud, kuid väravavaht suutis palli puterdada enda kätest üle väravajoone. Kahjuks ei näinud staadionil selles olukorras väravat ainult need inimesed, kes seda kindla peale oleks pidanud fikseerima. Nimelt äärekohtunik seikles löögi hetkel alles 16 kasti joonel ja väljakukohtunik ei näinud või ei tahtnud näha, et pall oli väravas. Esimese poolaja parimateks võimalusteks jäid mõlemal meeskonnal teele saadetud kauglöögid ja mõned nurgalöögid, mis aga paraku väravalukku avada ei suutnud. Poolaja lõpp kujunes üsnagi võitluslikuks ja närviliseks, kuna meeskonnad ei suutnud skoorida. Selle tulemusena välgutati 44. minutil kollast kaarti meie kaitsemängija Indrek Ojale, kes ei olnud rahul otsusega, mille vilemees eelnevalt vastu oli võtnud. Poolajale mindigi 0:0 seisult.

Teine poolaeg algas vastasvõistkonna väikese survega, millele meie mehed suutsid aga kenasti vastu panna. Vastased üritasid leida ründeliinis tegutsenud mängijaid pikkade pallidega, meie omakorda püüdsime üles leida oma tavapärast söödumängu, mis meil seekord aga kõige paremini ei õnnestunud. Kohe teise poolaja alguses sai kollase kaardi ohtliku mängu eest mängiv treener Ranet Lepik, kes oma suuvärki arvestades oleks pidanud saama hoiatatud juba kordi varem. Kuna pall liikus kiiresti ühe värava alt teise alla, tekkisid paratamatult võimalused, mis parematel päevadel kindlasti väravaks oleks realiseeritud. Esmalt tekkis olukord Alfred Vesselovil, kes peale väikest saginat vastase karistusalas palli sai, kenasti omale ette surmas ja löögi väravale sooritas, kuid kahjuks oli seekord vastaste väravavahi reaktsioonitõrje suurepärane ja mänguseis jäi muutumatuks. Samas Sörve võistkonnal tekkis hetk hiljem võimalus kohtumist ise juhtima minna, kui paremalt äärelt tehtud tsenderdus seikles läbi karistusala taha posti, kus saarlaste mängija palli kõrge kaarega üle värava tulistas. Korra proovisid sörvekad õnne kauglöögist, mis esialgu tunduski minevat väravasse, kuid meie noor väravavaht Hans Naano (kes sekkus mängu 15. minutil, Toivo seljavigastuse tõttu) tegi endast kõik oleneva, et meeskond päästa ja ta sooritas maailmaklassi hüppe ja tõrjus löögi korneriks. Hoiatatud sai ka Vändra mängija Alfred Vesselov, kes takistas vastasel avada mängu kiirelt karistuslöögist. 75. minutil sai lubamatu võttega hakkama ka Amor Luup Saaremaalt, kellele härra Kikas samuti kollast kaarti näitas. Mäng oli läinud sedavõrd tuliseks, et värav oli õhus, aga kummale poole, see oli esmalt veel lahtine. Õnneks mängu 83. minutil teenisid meie mehed küsitava karistuslöögi, mille peakohtunik kenasti karistusalast välja viis. Löök tuli sooritada karistusala joonelt, 2 meetrit otsajoonest. Palli taha asus Lepik, kes otsustas saata tugeva palli väravaesisele meeste hulka, kuid väravast välja astunud puuriluku üllatuseks lendas pall otse võrku. Väravast indu saanud vändrakad püüdsid kõigest väest kodupubliku toel viimased minutid vastu pidada. 90 minutit oli juba täis tiksunud, kui vahetusest sekkunud Sirmo Ambos 25 meetrilt karistuslöögi teenis. Keskkaitsja Toomas Eier virutas pallile sisse tugeva hoo, mis võttis mängija kaitsest põrke ning väravavahil oli raske suunda muutnud palli püüda. Ta tõrjus kera küll väljakule tagasi, kuid esimesena oli adidase mänguvahendil jaol samuti vahetusest sekkunud noormängija Toomas Mangusson, kes avas järgnenud löögiga oma väravatearve meeste liigas. Tundus, et mäng on mängitud ja võit on koju toodud, kuid kohtumise kolmandal üleminutil teenisid Sörve mängijad meie karistusalas rumala vea, seega penalti ja teine kollane kaart Indrek Ojale, kes pidi väljakult lahkuma. Penaltit asus sooritama Maikko Mölder. Väravasuul pea laitmatult tegutsenud Hans Naano aimas löögisuuna ja tõrjus Maikko löögi, kuid tagasi põrganud palli suutis ründaja ikkagi Hansu kõhu alt väravasse toksata. Märkimist väärib asjaolu, et penalti hetkel viibis punase kaardi saanud mängija veel väljakul. Pall keskele viidud ja pikalt vastase poolele löödud, said saarlased näiliselt veel ühe võimaluse, kuid kui nad olid jõudnud palliga keskväljani kõlas kohtuniku lõpuvile, mis tõi staadionil esile pasunatekoori ja rõõmuhõisked. Mängijad ületasid reede õhtul kõik neile seatud takistused ja lahkusid väljakult püstipäi.

Täname JK Sörve koosseisu toreda mängu eest ja palume kohtunikelt vabandust ebameeldivuste pärast, mis kahjuks ei sõltu meist.

Pärnu JK Vaprus II - Sörve JK 2:1 (0:0)

Väravad: 83. Ranet Lepik, 90.+1. Toomas Mangusson - 90.+3. Maikko Mölder

Hoiatused: 44., 90.+3. Indrek Oja, 50. Ranet Lepik, 60. Alfred Vesselov - 75. Amor Luup

Eemaldamine: 90.+3. Indrek Oja

Realiseerimata penalti: 90.+3. Maikko Mölder

Pealtvaatajaid: 100

Koosseis: Toivo Teetsmann (Hans Naano), Jaagup Valma, Toomas Eier, Indrek Oja, Rein Kontus, Indres Põder, Karel Otto, Ranet Lepik (Sirmo Ambos), Artur Ojala, Egert Sults (Toomas Mangusson), Alfred Vesselov

Vahetuses: Hans Naano, Toomas Mangusson, Sirmo Ambos

Your rating: Puudub Average: 5 (2 votes)