Nädalavahetuselt kaotus ja ajalooline võit!

Laupäeval, 18. mail sõitsid oma hooaja teisele mängule meie kolmanda liiga pallurid. Teatavasti esimeses voorus korralikku mängu, kuid siiski kaotusekibedust tundnud meeskond  soovis teisel võimalusel enamat. Kohtumine algaski meie poistele edukalt, kuna nooruke Martin Pärn viis omad ilusa rünnaku lõpetuseks 1:0 juhtima. Kohe tekkisid veel võimalused Jaanusel ja Mihklil, kuid kahjuks lisa sepistada ei suudetud. Hoopis kodus mängiv Haapsalu meeskond võttis tuurid ülesse ja hakkas ükshaaval tibusid noppima. Kohtumise lõpuks tuli Vändra väravast välja võtta koguni viis palli ja turniiril teine kaotus järjest oli tõsiasi. Järgmise mängu peavad meie pallurid juba neljapäeval Pärnus kell 19.00, kui seal ootab neid ees hooaega võimsalt alustanud PJK mängumehed.

Koosseis: Sander Silling, Karmo Pankov, Richard Vesselov, Sten Hansen, Ats Aasmaa, Rein Kontus, Sirmo Ambos, Harris Jürissaar, Mihkem Jürgenstein, Jaanus Jõulu, Martin Pärn, Rando Tomingas, Jargo Pert.

Pühapäeval, 19. aprillil tuli ette võtta aga pikem reis meie lipulaeval. Nimelt tuli sõita Kiviõlisse, kus ootas ees esimene murumäng FC Irbise vastu. Eelmisel hooajal pinnuks silmas olnud meeskond oli seni kogunud kuuest kohtumisest vaid ühe silma, kuid seda ülitugeva FC Flora II vastu, mis näitab, et endiselt on Virumaa mehed üllatusvõimelised kõigi vastu.

Tänane kohtumine algas oivaliselt külalistele ehk siis JK Vändra Vapruse mängumeestele. Juba esimesest rünnakust sai asja, kui Mihhaili tsenderdus leidis karistusalas Raneti, kes mänguvahendi esimesel minutil esimesest puutest väravavõrku lõi. Edasine oli väljakul rohkem võitlus palli pärast ning kehtestada tahtsid ennast kõik kolm osapoolt. Vändrakad noolisid teist tabamust, Kiviõli tegeles rohkem meeste lõhkumise, kui pallimänguga ja kohtunikud andsid omaltpoolt parima, et kogu see virrvarr kontrolli all hoida, kuid oma kaheldava tegutsemisega külvati väljakule rohkem närvilisust, kui seda, et kõik oleks nii nagu peab. Kõik andsid endast parima, kuid enim oma ülesandega said hakkama ehk vastased. Võib julgelt öelda, et mänguline ülekaal oli selgelt külaliste käes, kuid ka kodumeeskond nõelas võimalusel ohtlikult. Parimatest momentidest võib välja tuua Raneti karistuslöögi, mis langes väravakatusele, Mihhaili julge tegutsemise karistusalas, mille käigus pall ka väravaposti riivas ja Rasmus Allese värav, mis kummalisel kombel määrustevastaseks osutus, kuna piirikohtunik oli vast ainus staadionil olnud inimene, kes olukorrast suluseisu oskas välja võluda. Samas tekkis suurepärane võimalus vastasel mänguseis viigistada, kuid Veiko lappis oskuslikult kaitseliini eksimuse noppides viimasel hetkel palli otse ründaja jalalt. 1:0 seisult lõpetas kohtunik esimese poolaja.

Poolajal arutledes võeti läbi põhilised probleemid ja pandi paika plaan teiseks poolajaks. Ilmselgelt oli tänases kohtumises kõik meie endi kätes ja üheskoos otsustati juurde panna võitluses ja palliga mängus. Ülesandega saadi üsnagi kenasti hakkama ja poolikuid võimalusi tekkis üsnagi palju, kuid esialgu väravani ei jõutud. Hoopis kodumeeskond leidis jõudu lühikeseks ajaks pisuke surve peale panna, kuid ka nende rünnakud takerdusid tublisti tegutsenud kaitseliinis. Poolaja keskel saadeti mängust välja Kiviõli pallur, kes teenis teise kollase kaardi, kuna tema tegutsemine oli väga hoolimatu meie mängija suhtes. Siinkohal võib mainida, et kollaseid kaarte võinuks brigaad lehvitada kordades rohkem, kuid seekord siis sedasi. Arvuline ülekaal eriliselt mängupildis midagi ei muutnud, kuid oma tahtmise vändrakad lõpuks said. Nimelt 82. minutil teenis kapten Karel Otto karistusala lähistel trahvilöögi, mida asus sooritama Ranet. Seekord oli mehe jalg täpsem, kui esimesel korral ning pall maandus väravavahile püüdmatult raami ülanurgas. Sellega oli vastane murtud ja keskenduti oma värava puutumatuna hoidmisega. Vastasel rohkem ühtegi poolikutki võimalust ei tekkinud, seega ülesandega taga null hoida saadi teist mängu järjest kenasti hakkama. Vändra rünnakud muutusid järjest ohtlikumaks ja 88. minutil sahises võrk korra veel. Keskväljal võitis palli vahetusest sekkunud Oliver Ojala, kes korraliku sööduga karistusala joonel Raneti leidis, kes mänguvahendi oma pilli järgi tantsima pani ja lennutas viimase värava tagumisse nurka seisuks 3:0. Teenitud võit Vändrale tähendas ajalugu, kuna esmakordselt Esiliigas pallides võideti kolmas järjestikune kohtumine.

Vändra koosseis: Veiko Põldemaa, Maigo Vaakmann, Toomas Eier, Marco Lukka, Mihhail Kravtšenko (85. Artur Ojala), Alfred Vesselov (76. Oliver Ojala), Karel Otto, Ranet Lepik, Rait Sõrmus (55. Indrek Oja), Rasmus Alles (61. Mihkel Jürgenstein), Toomas Mangusson (88. Kaarel Saaremets).
Varus: Hans Naano, Indrek Oja, Artur Ojala, Kaarel Saaremets, Oliver Ojala, Mihkel Jürgenstein, Jaagup Valma.

Järgmise matši peavad meie pallurid juba tuleval pühapäeval, 26. aprillil kui kodusel murul mängitakse sellel aastal esmakordselt FC Levadia II meeskonnaga. Kohtumine algab kell 14.00.