Naised naasevad puhkuselt

Laupäeval kohtub naiskond esiliiga liidri Tallinna FC Flora II-ga A Le Coq Arena I murul. Mängu algusajaks nihutati kell 12:00, oli 17:15, kuna kell 17:00 on teleekraanil põnevuskohtumine Argentiina ja Saksamaa koondiste vahel, mis tõotab tulla sama pingeline kui lõunane naiste vaheline matš.

Seekordseid mõtteid jagab naiskonna noor ründaja Enelin Kannu.

Oled hetkel naiskonna kindel edurivi mängija, kuid kahjuks tõelisele väravasoonele saanud veel ei ole. Mida arvad, mis on selle põhjuseks?

Paraku on jah nii. On olnud küll palju võimalusi, kuid kahjuks on löögile alati ette jäänud kas väravavaht või on pall lennanud hoopis tükis mööda. Nüüd olen aga kõvasti trenni teinud ja palli tunnetus on paremaks läinud ning loodan, et ka väravad hakkavad peagi tulema.

Teed tavaliselt võistkonna jaoks palju musta tööd, kuid sellest sageli ei piisa, et saavutada võitu vastase üle. Kas on mõni mäng sellel hooajal, mis on jäänud kripeldama, kuna oleme väärinud punkti või enamat?

FC Floraga mäng jäi kripeldama, kuna esimesel poolajal suutsime võidelda ja olime tahtmist täis, et see mäng võita ja läksime poolajale 0:0 seisul. Väravat kahjuks lüüa ei suutnud, kuigi oli võimalusi. Teisel poolajal suutsime mõnda aega veel ilusasti mängida, kuni meile värav löödi ja siis hakkas allamäge minema ja lõpetasime seisuga 0:4, mis oleks võinud vabalt olla vastu pidi 4:0 meie kasuks, sest minu arust ei olnud nad nii tugevad, et me neile vastu ei oleks saanud. Ei tohi lihtsalt kohe alla anda kui endale mõni värav lüüakse, tuleb alati lõpuni võidelda.

Oled mänginud nii ründes, keskpoolkaitses kui ka äärel. Milline positsioon omale kõige rohkem meeldib?

Lemmik positsiooni ei olegi, mängin ründes kõige meelsamini, aga vahel tahaks mängida ka keskpoolkaitses. Keskpoolkaitses olen tahtnud mängida, kuna vahel on seal rohkem abi vaja kui ründes. Äärel ei meeldi üldse mängida, sest ei oska seal kuidagi olla, harjunud olema kas ees või kuskil keskel.

Noortes olid kõva tegija ja pääsesid ka koondise treeningutele. Mida arvad, mille taha on jäänud see, et hetkel koondise kandidaatide hulka ei kuulu?

Kõik on jäänud minu enda tahtmise taha, ma arvan, kuna ise ei ole piisavalt huvitatud seal käimisest ja ma usun, et ei tule ka sellist huvi. Meeldib ainult oma võistkond ja treener, oma võistkonnaga ja treeneriga on ikka kõige parem, ei vahetaks muu vastu. Ja huvi jalgpalli vastu ei ole nii suur, et sellega veel tõsisemalt tegeleda.

Kellele hoiad pöialt käesoleval MM?

MM-l hoian pöialt Hollandile, kuna on meeldinud juba väikesest peale.

Laupäeval kohtute liiga liidriga, kes ei ole selle aastal kaotanud veel ainsamatki kohtumist. Mida mängult ootad?

Ootan võistkonnalt kõva tahet see mäng võita, et kõik annaksid endast parima. Kõige rohkem ootan, et me läheks koju rõõmsate nägudega ja 3 punktiga, mis on meile väga olulised punktid.

Millise võistkonna vastu meeldib sulle naiste esiliigas kõige enam võistleda?

Pärnu JK II. Pärnu vastu on alati huvitav mängida, sest naaber tahab alati naabrist parem olla.

Millise tulemusega oled rahul hooaja lõppedes?

Meeldiks ikka kui esimene koht oleks, aga tore kui ka esikolmikusse jõuaks.