Nõmmelt toodi kolm silma!

05.04.2015 toimunud Esiliiga IV vooru kohtumises ristasid piigid Nõmme Kalju FC II ja JK Vändra Vaprus. Kui enne kohtumist võis selgeks favoriidiks pidada kodumeeskonda, siis mängu lõppedes näitasid 2:1 võidunumbrid tablool hoopiski külaliste paremust.

Kohtumine algas üsnagi raevukalt, kus mõlemad meeskonnad üritasid mänguohje enda kätte saada. Paremini õnnestus palliga toimetada just Nõmme Kalju järelkasvul ja kohe alguses sai selgeks, et midagi kerget siit mängust oodata ei maksa. Kuid juba kolmandal minutil proovis Vapruse mängiv treener õnne paarikümnelt meetrilt ja seda nii õnnestunult, et korralik tabamine mänguvahendile lennutas viimase värava tagumisse ülanurka. Veidi üllatuslikult kiire 1:0 eduseis andis tublisti indu juurde võib julgelt öelda, et mõlemale meeskonnale. Nõmmekad hakkasid koheselt kiirelt kombineerima ja otsima auke Vapruse kaitseliinis, kuid esialgu üsnagi tulutult. Hoopis külalised sepistasid 7. minutil vasturünnaku, mis taaskord Rait Sõrmuse söödust karistusalas Raneti leidis, kes palli külma kõhuga seekord värava esimesse nurka seisuks 2:0 lõi. Kuigi väga palju staadionil vihma ei sadanud, siis teine koll mõjus kodus mängivale meeskonnale külma veena ja juba 15. minutiks vorbiti ilusast soolorünnakust seisuks juba 1:2. Edasine möödus pingeliselt. Kord ühe, siis jälle teise värava all. Esmalt oli skoorimisele lähedal Toomas Mangusson, kes Rasmuse tsenderduse napilt värava katusele lõi. Seejärel proovis kaugelt õnne Rait, kelle löögi küll kindamees kõhust lahti lasi, kuid koheselt oma eksimuse ka parandas. Mida aeg edasi, seda raevukamalt kodumeeskond oma teist väravat taga ajas. Korra pidi täna esimest mängu sel hooajal väravas pidanud Hans tegema suurepärase tõrje, kui viimasel hetkel kaitsja põrkest pall suunda muutis. Lisaks tekkis nõmmekatele ohtralt võimalusi sooritada trahvilööke, millest enamus küll erilist ohtu ei valmistanud, kuid ühel korral päris poolaja lõpus päästis meie poisse halvimast vaid väravalatt.

Teine poolaeg jätkus sealt, kus esimene lõppes. Kalju otsis ladusat söödumängu näidates viigiväravat ja külalised pigem nõelasid kontratega. Kuigi vastane valdas palli, siis päris ohtliku pealelöögini nad ei jõudnudki. Parimateks võimalusteks jäid teenitud nurgalöögid, millest ühe jätkuolukorras prooviti käärlöögiga Hansu üllatada, kuid mees oli omal kohal ja kontrollis olukorda. Vändra parima momendi eest hoolitses teisel poolajal tublisti rassinud Rasmus, kelle pealöögi tõrjumiseks pidi kohalik puurilukk kõik oskused mängu panema, et pall nurgalöögiks tõrjuda. Teise poolaja teine pool muutsid vastased oma mänguplaani ja hakkasid seletamatul põhjusel otsima just pika palliga omi ründajaid, kuid täna olid meie kaitsjad mehed omal kohal ja noppisid võidu igast heitlusest. Kuigi erilist mänguilu jätkuvalt näidata ei suudetud, tuleb rahul olla kindlasti kolme punktiga, mis täna õnnestus suure tahte pealt Vändrasse kaasa tuua.

Tänud vastasele ja edu edasises!

JK Vändra Vaprus koosseis: Hans Naano, Mihhail Kravtšenko, Indrek Oja, Toomas Eier, Maigo Vaakmann, Ranet Lepik, Alfred Vesselov, Karel Otto, Rasmus Alles, Rait Sõrmus, Toomas Mangusson.

Vahetuses: Veiko Põldemaa, Oliver, Ojala, Artur Ojala, Jaagup Valma, Marco Lukka, Ott Midenbritt.

Your rating: Puudub Average: 3 (2 votes)