Noored alistusid Faunale

Oma elu esimese ametliku kohtumise täiskasvanute seltskonnas pidanud JK Vändra Vaprus II meeskond alustas oma Essti meistrivõistlusi IV liiga soosiku Tartu Ülikool Fauna vastu. Kohtumise algusest peale oli nagu ka eeldada võis aktiivsem pool just koduvõistkond. Meie noored mängumehed pidid valmis olema kaitses mehe moodi võitlemiseks ja lootma kiiretele vasturünnakutele. Kuigi oli mängijates näha ärevust ja esimese mängu kohmetust, siis võib üldjoontes öelda, et pallurid said oma ülesandega esimesel poolajal peaaegu hakkama. Võideldi nii nagu jõuti ja tekitati ka vastase värava alla üksikuid ringkäike. Siiski tugeva surve tulemusena suutsid tartlased poolaja keskel meie kaitseliini ja väravasuul korraliku esituse teinud Mart-Hannes Reinfeldti mänguliselt üle mängida ja 1:0 oli tõsiasi. Kuigi vastane üritas kõvasti, rohkem väravani nad esimesel poolajal ei jõudnudki. Meie poiste parimad võimalused tekkisid mõnest kauglöögist. Korraliku karistuslöögi saatis teele Jaanus Jõulu, kelle löögi kaitsmiseks pidi vastase puurimees kõik oskused mängu panema. Kahjuks ei olnud õnne ka sellesosas, et väravajoonel kaitsemängija käega tõrjutud lööki ei märganud kohtunik, mis võinuks penalti realiseerimise korral mängule natukenegi vürtsi juurde lisada. Poolaeg lõppeski suuresti kodumeeskonna tugeva surve ja meie poiste meeletu kaitsetöö tulemusena seisuga 1:0.

Teine poolaeg tehti koheselt mõned vahetused, et värsked jalad jõuaks rohkem joosta. Kui teadjamad inimesed pakkusid meie poistele hulganisti suuri kaotusi (0:7, 0:6, 1:4 jne), siis kuni 75. minutini oli seis endiselt 0:1, mis ei olnudki asjaolusid arvestades kõige katastroofilisem tulemus. Mängu lõpu eel ka vahetusmängijatele mängulusti andnuna, said kahel korral siiski rõõmuhõiskeid endale lubada vastaste mängijad, kui ilusate värvatega meie poiste võrk sahisema pandi. Kuigi Tartu oli seekord parem igas elemendis, siis natuke jääb kripeldama asjaolu, et ei suudetud viimaseid minuteid hambad ristis võidelda, mis võinuks parema õnne korral vältida suureskoorilist kaotust. Samas häbeneda ei ole midagi, sest meie tubli ja noor võistkond saab ainult paremaks minna, kui nad seda vaid ise väga tahavad.

Oma järgmise kohtumise peavad meie duubelrivistuse mehed tuleval laupäeval 14.04. kell 19.30, kui kodusel Pärnu kunstmurul võõrustatakse suurklubi Viljandi JK Tulevik Vanakesed nimelist meeskonda. TULE AITA OMADEL VÕITA!

Täname Tartu Ülikooli poisse korraliku õppetunni eest ja soovime neile edukat hooaega!

Your rating: Puudub Average: 5 (4 votes)