Noortele kaotus ja võit

21. juuni käisid meie noormehed räsitud koosseisuga külas Põltsamaal sealsel sprdiklubil Sport. Mäng algas kenasti ja Vändra poisid kiigutasid palli kenasti ja kontrollisid olukorda. Vastased püüdsid pikkade passidega leida ründajaid, kes omakorda pidid mängu enda peale võtma. Tasapisi kalduski initsiatiiv kergelt vastasele ja nii mõnigi kord olid just koduvõistkonna mängijad väravale lähemal, kui meie sportlased. Väravas seisnud Mart- Hannes Reinfeldt oli aga mees omal kohal ja likvideeris kõik vastase ohud kindlalt. Vapruse parim võimalus esimesel poolajal tekkis Ründes üksinda tegutsenud Oliver Raude sülle, kes aga peale vastaste kaitsjate ülemängimist ebaõnnestus löögil täiesti. Hea võimalus tekkis ka Richard Vesselovil, kes lahtimängitud vabalöögi 7 meetrilt napilt väravast mööda lõi. Põltsamaa noormeestel õnnestus aga esimesel poolajal ära kasutada üks väheseid vändrakate eksimusi. Nimelt eesliinis käitus määruste vastaselt Egert Tarkiainen, kes seljatas vastase. Järgnenud karistuslöök lennutati kõrge kaarega meie karistusalasse, kus kaitsjad ei suutnud seda esmalt puhtaks lüüa ja ründaja jalale sattunud pall tulistati kindlalt võrku.

Teisele poolajale mindi vastu väikese riskiga, mis ilmnes selles, et keskkaitsest nihutati ette kiire Taavi Kangro ja üle mindi ka 4-4-2 asetusele. Esialgu muudatus õigustaski ennast, kuna tekkima hakkas ohtralt teravusi just ründeliinis. Esmalt pääses karistusalas löögile Taavi ja väikese aja möödudes jäi väravavahiga silmitsi Oliver, kelle löögi aga puurilukk korneriks tõrjus. Kui ise ei löö siis lüüakse sulle on vana jalgpalli tarkus, mida teab iga pallivõlur. Erand ei olud ka seekord, sest 7 minutit enne lõpuvilet karistasid vastased ära meie kaitsjate jämeda eksimuse. Kõigest kaks minutit hiljem tõsteti kena kaarpall veel korra üle Mart-Hannese ja vaid 60 sekundit peale väravat arvasid Põltsama poisid, et korra peaks Vändra väravavõrk veel sahisevat heli tekitama, mis just nende kõrvadele on mõeldud. Lõpuvile kõlades tuli meie poiste poolikul koosseisul vastu võtta nukker 0:4 kaotus. Loodame, et sügisringis suudab Vändra Vaprus Põltsamaa Spordile suremat vastupanu osutada.

Esimene võit oli magus!

Täna saavutas meie tütarlaste võistkond oma elu esimese võidu, kui võõral väljakul seljatati Hanna-Eliise neljast ja Gerda Honga ühest väravast Lasnamäe Ajaxi tulemusega 5:3. Kohtumine algas suhteliselt nukralt, kuna peale pisikest domineerimist meie tüdrukute poolt õnnestus vastasel kiirest kontrarünnakust siiski juhtima minna. Meie neiud ei andnud aga alla ja võitlesid tublisti edasi ning seda kõike kroonis ka edu. Esmalt napsas Kilingi-Nõmmest pärit Hanna- Eliise Mägi vastase kaitsja tagasisöödu ja toksas palli vasturutanud väravavahist mööda viigiks. Paari minuti möödudes õnnestus samal neiul vastane veel üle mängida ja karistusala joonelt sooritatud löök oli täpne. Ajax nõelas samuti teravalt ja nii mõnelgi korral oldi väravale üsnagi lähedal, kuid puurilukku Maiken Pärnikut neil õnneks üle mängida ei õnnestunud. Poolaeg hakkas juba lõppema, kui vasakul äärel tegutses kenasti tüdrukute kapten Hanna-Eliise, kes möödus kaitsjast ja seejärel söötis paremal avanenud Gerda Hongale, kes omakorda palli kenasti alanurka toimetas. Seisul 3:1 poolaeg lõppeski ja neiud võisid minna väljateenitud puhkusele.

Teine poolaeg algas vastase tugeva survega, kuid väravani nad esialgu ei jõudnud. Hoopis Vändra neiud olid need kes teravalt vastaseid sutskasid kahe kiire väravaga. Väravate autoriks meie edukaim väravakütt Hanna-Eliise Mägi, kes kasutas ära silmitsi jäämist vastase väravavahiga perfektselt. Tundus, et mäng on tehtud, kuid vastased olid teisel arvamusel. Nimelt õnnestus ajaxil karistuslöögist pall kasti riputada, kus magati maha ründaja, kes palli tugeva ja täpse löögiga võrku kõmmutas. 6. minutit enne lõppu sai vigastada nelja värava autor Hanna- Eliise , kes kukkuks vastasega võideldes õnnetult seljale ja ta kahjuks mängu enam jätkata ei saanudki. Teised, kes väljakule jäid võitlesid aga hambad ristis lõpuni ja sedasi see kaua oodatud esime võit tabelisse tuligi. Tänase võiduga tõusis meie plikade võistkond turniiritabelis viiendale reale, jäädes pronksikohast maha vaid viie punktiga. Hoiame tütarlastele pöialt ja loodame, et kevadringis kaotatud punkit tehakse sügisel kordades tagasi.

Your rating: Puudub Average: 4.8 (5 votes)