Noortele viik ja kaotus

Teisipäeval, 15. juunil toimus Vändra staadionil kaks tulist jalgpallimatši. Keskpäevases mängus oli meie B-klassi poiste vastaseks Pärnu Kalev SK ja pärastlõunases kohtumises olid meile külla sõitnud pisikesed C-klassi tüdrukud Põlvast.

Päeva esimeses kohtumises löödi esimesel poolajal neli väravat ja tundus, et meie poistel ei tule mitte midagi välja ning kaotusega tuleb leppida juba pärast esimest kolmveerandtundi. Poolajal treeneri käest sarjata saanud mängijad võtsid aga jalad kõhu alt välja ja näitasid Vändra rahvale, et ka nemad oskavad jalgpalli mängida. Nimelt võitsid Vändra poisid teise poolaja tugeva vastase vastu tulemusega 4:1 ja olid mängu lõpus väga lähedal ka viigi väravale, kuid kahjuks tuli vastu võtta siiski napp 4:5 kaotus. Kui vastastel skooris neljal korral Kristen Saarts ning ühel korral Paal Hendrik Piller, siis vändrakatel näitasid oma löögitäpsust tõeliste iluväravatega kahel korral Mihkel Jürgenstein, korra tabas väravaraami karistuslöögist Roland Hizanišvili ning kõvasti tööd teinud Oliver Raude. Hoolimata kaotusest said meie mehed kiidusõnu ka vastaste treenerilt Märt Siigurilt, kes on üles kasvatanud muuhulgas sellised tähtmängijad nagu Indrek Zelinski, Sergei Terehhov ja veel palju teisi koondisemängijaid. Vastaste treener arvas, et meie mängijatest võib tubli treenimisega asja saada küll, vaja ainult rohkem enesekindlust ja julgust väljakul tegutsemisel.

Päeva teises kohtumises läksid oma esimest võitu püüdma väikesed tüdrukud, kes poolajavileks ka 2:0 eduseisu välja mängisid. Väravate autoriks oli Kilingi-Nõmmest pärit Hanna-Eliise Mägi, kellele treener arvab suurt tulevikku ja loodab ta kaasata sügiseks meie naiste võistkonda. Kahjuks aga ilma ühegi vahetuseta mänginud Vändra neiud ei suutnud lõpuni vastu pidada ja lasid endale lüüa mängu lõpuks samuti kaks väravat. Suve puhkusele minnes on Vändra tüdrukud kogunud tabelisse kaks viigipunkti, mis sügisringis on plaanitud välja vahetada kindlasti võidupunktide vastu. Tüdrukud on mänginud kõik mängud tublisti, kuid soovida jätab treeningutel osalemine, mis mängijate oskusi kõige rohkem arendab. Kui neiud ennast käsile võtavad ja treeningutest aktiivselt osa võtma hakkavad, arvab treener, et sügisringis on võimalik võita kuuest vastasest koguni nelja ja hea õnne korral on võimalik teenida välja ka pronksmedalid. Enne aga tuleb tuleval teisipäeval alistada Tallinnas hetkel kolmandat kohta hoidev Lasnamäe Ajaxi tütarlaste võistkond.

Peagi on tulemas ka videokokkuvõte B-klassi noormeeste mängust.

Your rating: Puudub Average: 4.5 (2 votes)