Paide seljatas Vändra

Täna, 20. märts kohtusid Paide kunstmurul kohalik Kumake ja meie Vändra mehed. Senistes kohtumistes ainult positiivseid tulemusi näidanud vändrakad tunnistasid esmakordselt sellel aastal vastase 4:2 paremust. Mäng algas selge kodumeeskonna survega ja oli puhas õnn, et nad kiiret juhtväravat ei löönud. Küll olid löögid ebatäpsed ja sageli pidi ka meie puurilukk Toivo Teetsmann mängu panema kõik oma oskused, et oma meeskonda halvimast päästa. 1:0 seisuks lõi hoopis meie meeskond pärast esimesest ehmatusest üle saamist. Mängu 15. minutil õnnestus üks vähesid kiirrünnakuid, mille lõpetas resultatiivselt Artur Ojala. Kahjuks oli rõõmu üsna lühikeseks ajaks, kuna vastastel õnnestus mänguseis üsnagi ootamatust olukorrast viigistada. Nimelt jäi karistusala nurka vabaks vastase ründaja, kes tõstis kaarpalli üle väravavahi tagumisse nurka. Veel poolaja lõpus suutsid vastased vasakult äärelt üle mängida meie kaitsja, millele järgnes värava ette antud tugev sööt, mille üksijäätud ründaja külma närviga väravaesiselt tühja võrku lõi. Poolaeg seega 2:1 Paidele.

Teisel poolajal tegime kohe kõik oma viis vahetust, et anda mänguaega ja kogemust ka noorematele pallurite. Hästi sekkusid mängu Maigo Vaakmann ja Toomas Mangusson, kes oma noorusest hoolimata mängisid kindlasti oma koha 100%-lt välja. Kuid seekord ei päästnud ka noorte meeste uljus meid vastaste kiiretest väravatest. Kolmas värav sündis nurgalöögi järgsest olukorrast, kus meie kaitsjad ei suutnud põrkavat palli kastist puhtaks lüüa. Pall sattus karistusala äärel vastase jalale, kes ei mõelnud hetkekski ja tulistas seisuks 1:3. Vahepeal elustus ka meie mäng, mil suutsime tekitada teravust ja ohtlikke olukordi, kuid alati jäi puudu söödutäpsusest või viimasest külmanärvilisest tegutsemisest, et saavutada edu. 15. minutit enne lõppu tegid hoopis vastased oma neljanda värva, mis oli kui kopeeritud teisest väravast. Hoolimata Kumakese 4:1 eduseisust ei andnud meie mehed alla. Mängu lõpueel õnnestus üks väheseid kiirrünnakuid. Peale ilusat söödumängu vabale positsioonile mängitud Alfred Vesselovi löögi suutis Paide väravavaht tõrjuda vaevaga nurgalöögiks. Nurgalöök aga maandus ilusasti Artur Ojala pea peale, kes palli tugevalt meeste vahelt väravasse lõi. Mängu lõppedes näitas tabloo 4:2 kodumeeskonna kasuks. Üldjoontes mänguga seekord rahule jääda ei saa, kuna oli lubamatult palju tehnilist praaki just lihtsates olukordades. Mehed peavad tegema oma tegutsemisest nüüd õiged järeldused, et oma järgmistes kohtumistes täna tehtud vigu vältida. Oma järgmise kohtumise peab meie meeskond juba reedel Saaremaaal, kuhu minnakse laagrisse viimast ettevalmistust tegema 10. aprillil algavaks hooajaks.

Seis:  Paide Kumake- JK Vändra Vaprus 4:2

Väravad: Artur Ojala 2

Koosseis: Toivo Teetsmann, Mihhail Kravtšenko, Oliver Ojala, Toomas Eier (46. Jaagup Valma), Indrek Oja (46. Maigo Vaakmann), Indres Põder (46. Rein Kontus), Ranet Lepik (46. Toomas Mangusson), Karel Otto, Artur Ojala, Gerth Kaas (30. Alfred Vesselov), Egert Sults.

Tänud Paide Kumakesele ja edu algavaks hooajaks!