Pärnu ja Tartu seljatasid Vändra

Käesoleval nädalal pidasid meie klubi mängijad maha kaks kohtumist. Esmalt pidasid oma elu esimese võistlusmängu meie väikesed tüdrukud, kes kaotasid koduväljakul kaua treeninud Pärnu JK esindusele 16:0. Hoolimata suurest kaoutusest ei lasknud plikad pead norgu, vaid arvasid, et tuleb rohkem treenida ja küll me veel näitame, et Vändraga saab kõigil edaspidi raske olema. Kõik tüdrukud olid tublid ja seda nägid ka pealtvaatajad, aga seekord oli tõesti olukord kus tuul müürile vastu ei saanud. Erilisi kiidusõnu pälvivad treenerilt väravasuul seisnud Karmen Tamm ja keskkaitses tegutsenud Merit Kohv.

Eile hilisõhtul mängiti jalgpalli ka Tartus. Meistriliiga duubelvõistkond Tartu JK Tammeka II võõrustas oma koduväljakul Vändra meeste esindust. Mitmeid põhimeeskonna mehi kasutanud tartlased väljusid mängust võitjatena.

Eriti harjumatul kunstmurul alustati kohtumist üsnagi tasavägiselt. Palju eksiti mõlemas meeskonnas lihtsates olukordades, kuna väljakule oli veetud sedavõrd palju kummipuru, et sageli oli raskusi jalgadel püsimisega. Ühes taolises olukorras libiseski meie keskkaitsja ja vastase ründaja sai üsna mängu alguses silmitsi meie noore väravavahi Hansuga, keda tal aga üle mängida ei õnnestunud. 14. minutil üsna arusaamatus olukorras kaotati keskväljal pall ja Tameka mängijad suunasid kera peale lühikest mõttepausi ilusa sööduga keskkaitsja ja äärekaitsja vahelt läbi. Pallini jõudis esimesena Kaarel Torop, kes mänguvahendi vasturutanud Hansust mööda väravavõrku lõi. Edasine mäng toimus peamiselt keskväljal võideldes ja midagi üliohtliku kummagi värava all ei sündinud. Kuna väljak oli tõesti ülilibe, siis püüti mängida väga lihtsalt, kuid sellest hoolimata ei suutnud kumbki meeskond tehnilist praaki vältida. Tartlased püüdsid meie kaitseliini murda pikkade passidega, meie omakorda söötes jalalt jalale. Üks väheseid õnnestunud rünnakuid toimus mängu 30. minutil, kui kaitseliinis võidetud pall toimetati kiiresti keskväljale ja sealt omakorda mitme lühikese sööduga paremale äärele avanenud Ander Paabutile. Noormees võttis palli kontrolli alla, lollitas ära kaks vastast ja tulistas kena löögiga nahkkera võrku. Edasine toimus jällegi keskväljal, väikese Tammeka üleolekuga, kuid midagi sellist, millest värav võinuks sündida, esimesel poolajal enam ei olnud.

Teine 45. minutit algasid sarnaselt esimesele. Tammeka valdas enam palli, meie mehed tegelesid kaitsmise ja kiirete vasturünnakutega. Kahjuks sai üsna poolaja alguses vigastada värva sepistanud Ander, kes võitluses vastase keskkaitsjaga väänas õnnetult hüppeliigest. Mees püüdis küll mängu jätkata, kuid mõistus sai seekord tahtmisest võitu ja mängumees otsustati puhkama saata. See oli suur löök meie meeskonnale, kuna niigi puudus eilsest kohtumisest meie kapten Karel, kes oli pisikeste paliivõluritega võistlustel Leedus. Samuti ei saanud töökohustuste tõttu osaleda meie väravamootor Indres ja Pärnu kohtumises kubemelihast vigastanud kaitsetala Jaagup. Kuigi meeskond tundis neist kõvasti puudust, said noored  mängumehed võimaluse end näidata ja nad ei jätnud seda ka kasutamata. Kahjuks ei suudetud lõpuni vastu pidada. Nimelt mängu 74. minutil tegi kena läbimurde paremalt äärelt Marti Pähn, kes sooritas terava tsenderduse karistusalasse, mille suunas võitluses ründajaga õnnetul kombel peaga omaväravasse Toomas Eier. Paar minutit hiljem tabasid tartlased terava nurga alt ka meie väravaposti, kuid kuna löök sooritati pea otsajoonelt, siis  Hans kontrollis olukorda täielikult. Surve alla jäänud vändrakate raudraam kõlises korra veel, kui 16 meetri joonelt põrutati tugev löök paremasse posti ja sealt edasi väljakule, mille kaitsjad koheselt puhtaks lõid. Peale õnnetut omaväravat ei andnud aga meie mehed alla. Vändra karupallurid otsisid vastuväravat, et koju sõita kasvõi punktiga. Suuri riske kaitses võtnud Vapruslased suutsidki mitmel korral teravust luua, kuid kahjuks jäi alati napilt puudu. Esmalt võttis eesliinis palli kenasti alla Ranet, kes ootas kaaslased järele, söötis seejärel Oliverile, kes aga 16 meetrilt palli üle värava lennutas. Veel päris lõpu eel söötis ülitäpselt karistusalasse Artur. Ranet ruttas pallini, sooritas tugeva löögi tahanurka, kuid värvavaht suutis jalaga tõrjuda. Kera jäi karistusalas lahtiseks. Esimesena oli jaol võimaluse luhta lasknud Ranet, kes söötis palli Toomas Mangussonile. Noormees ei väristanud jalga ja kõmmutas koheselt puurile. Joonele jõudnud kaitsja jäi aga löögile ette, ning sinna läks ka see võimalus. Need olid ka viimased eredamad momendid väravaesistel. Kohtunik vilistas mängu lõppenuks seisul 2:1 tartlaste kasuks.

Täname Tammeka pallureid kena lahingu eest ja kohtume juba sügisel Vändras. Edu!

Kohtumine: Tartu JK Tammeka II - Pärnu JK Vaprus II 2:1 (1:1)

Väravad: 14. Kaarel Torop, 74. Toomas Eier ov - 30. Ander Paabut

Hoiatused:70. Wilhelmus Johannes Van Oss, 81. Martin Haljak - 81. Oliver Ojala

Koosseis: Hans Naano(vv), Mihhail Kravtšenko, Toomas Eier, Indrek Oja, Rein Kontus, Gerth Kaas (Egert Sults), Ranet Lepik, Tauno Tekko, Oliver Ojala(k.), Artur Ojala, Ander Paabut (Toomas Mangusson).

Vahetuses: Toivo Teetsmann, Egert Sults, Toomas Mangusson.