Poisid võitlesid lõpuni

Täna alustasid oma hooaega ka meie viimane Eesti meistrivõistlustel osalev võistkond. Nimelt kodumurul avamängu pidanud 95 ja hiljem sündinud poisid alistasid Tartu SK 10 Premium võistkonna tulemusega 4:2. Eelmine hooaega algas samade võistkondade mänguga Tartus, toona jäid peale tartlased tulemusega 3:1. Peale avaväravat 17 minutil tartlaste poolt, tundus, et mäng läheb ka seekord külalistele, kuid Vändra poisid näitasid sisu ja tõestasid vastupidist. 2 minutit peale vastaste väravat tegi ilusa läbimurde vasakult äärelt Oliver Raude, kes tulistas tugeva pommlöögi väravale, mille väravasuul seisnud Joonas Männik pillas väravaesisele, kus meie ääreründaja Gert Kivistik esimesena jaol olles palli kindlalt võrku sahistas. Tartlased püüdsid mitmel korral üle kavaldada meie keskkaitsja paari Richard Vesselovi ja Joel Treiberki, saates pikki palle nende selja taha, lootuses, et omad ründajad ennetavad nii kaitsjaid kui väravavahti. Õnneks väravas seisnud Mart-Hannes Reinfeldt luges kenasti vastaste üritused läbi ja enamjaolt maandusid ette söödetud kaarpallid just meie puuriluku süles. Esimesel poolajal tekkis võimalus eduseisu suurendada kahel korral Gert Kivistikul ja korra tipuründajana tegutsenud Mihkel Jürgensteinil, kuid kahjuks väravavahiga silmitsi jäädes hakkas noormeeste jalg värisema ja nad ei suutnud palli väravasse toimetada. Vastaste ohtlikumad momendid sündisid nurgalöökidest, kuid õnneks seekord nad meie poiste väravasuud neist olukordadest avada ei suutnud. Poolajale mindi seisult 1:1.

Teine poolaeg algas kui õudusunenägu. Kohe 42 minutil õnnestus vastaste ründajal üle mängida nii meie kaitseliin kui ka väravavaht. Õnneks meie poisid ei andnud ka seekord alla, pingutasid kõvasti ja kohtumise 59 minutil tõi Gert Kivistik omad mängu tagasi, lüües kena kombinatsiooni lõpetuseks tabloole 2:2 viiginumbrid. Väravast indu saanud vändrakad otsisid vahel liigagi innukalt juhtväravat unustades sageli vastase mängijad oma väljakupoolel ülekaalu. Mitmel korral päästsid meeskonda halvimast kaitseliinis kenasti tegutsenud Sten Hansen, Richard Vesselov, Joel Treiberk ja Raul Stokkeby. Kui kohtumise algusest oli möödunud 62 minutit, sai Mihkel Jürgenstein keskväljalt kena söödu, mille ta vastase karistusalas kontrolli alla võttis, keeras teise puutega kaitsjast mööda ja sokutas nahkkera varbaga sooritatud löögist väravavahi kõrvalt väravasse. SK 10 püüdis endiselt edu saavutada pikkade pallidega, kuid seekord see neile õnne ei toonud. Hoopis vändrakad olid need, kes mängu 76 minutil eduseisu suurendasid. Nimelt keskväljal tubli sooritusega vabaks mängitud Mihkel Jürgenstein oli teel värava poole, kui vastase kaitsemängijad ta määruste vastaselt karistusalas selja tagant maha niitsid. 11 meetri karistuslöök oli tõsiasi ning seda asus sooritama võistkonna kapten Marco Lukka. Mees oli kindel kui kalju, pettis väravavahi paremasse ja lõi ise vasakusse nurka tugeva ja täpse löögi. Mängu viimased minutid pingutasid mõlemad meeskonnad meeleheitlikult. Ühed üritasid tagasi teha endale sisse lastud väravaid ja teised soovisid, et kõlaks lõpuvile. Seisuga 4:2 lõppes B- klassi noormeeste selle aasta esimene kohtumine ja loodame, et võitude seeria jätkub ka järgmistes voorudes.

Vändra JK Vaprus - Tartu SK 10 Premium 4:2 (1:1)

Väravad: 19., 59. Gert Kivistik, 62. Mihkel Jürgenstein, 76. pen Marco Lukka

Koosseis: Mart-Hannes Reinfeldt, Raul Stokkeby, Joel Treiberk, Richard Vesselov, Sten Hansen, Gert Kivistik (Ralf Novikov), Fred Kaas (Rauno Feldman), Marco Lukka, Oliver Raude (Remi Lember), Mihkel Jürgenstein (Egert Tarkiainen), Jargo Pert (Taavi Kangro)

Vahetuses: Kaspar Saal, Egert Tarkiainen, Rauno Feldman, Roland Hižanišvili, Taavi Kangro, Remi Lember, Ralf Novikov