Rabe esitus, kuid siiski VÕIT!

Samal ajal, kui meie järelkasv maksis kooliraha Väimelas, algas mäng ka Pärnus, kus olid vastamisi II liiga kohtumises JK Vändra Vaprus ja Türi JK Ganvix. Kuna eelmisel aastal olid meie poisid just duubelrivistuseks samale võistkonnale, siis sportlik tahe oli ju külalistele koht kätte näidata. Teada oli, et vastane on vägagi südikas ja midagi kergelt tulemas ei ole, kuid eeldada võis, et kergeks võime mängu ise teha, aga ei juhtunud nii üht ega teist. Kohe kohtumise alguses suudeti küll nelja minutise vahe järel kiirelt 2:0 juhtima minna, kuid edasine oli täiesti võrdsete heitlus. Esimese värava puhul suutis palli üle vasturutanud puurivahist tõsta kapten Karel Otto, kellele oli see tabamus hooaja esimeseks. Jala sai valgeks ka ilusa söödumängu lõpetuseks Indrek Oja, kes realiseeris Indrese meisterliku eeltöö. Kuigi mänguline ülekaal hakkas kalduma vaikselt Vändra kätte, siis olukordade lõpetamine jättis selgesti soovida ja vastaste võrku esimesel poolajal ükski üritus enam ei lennanud. Tagasilöögi sai niigi õhukese koosseisuga Pärnusse sõitnud Türi, kui nende ründaja Ergo Eelmäe kukkus peale võitluslikku olukorda väravavaht Hans Naanoga muruplatsile ja sinna pikemaks ajaks lebama jäi. Õnnetuseks liikus paigast noorhärra pöial ja kohale tuli kutsuda kiirabi. Olukorras midagi tahtliku ei olnud, kuid õnnetus viis mehe siiski haiglasse, kus vigastus paika pandi ja toestavad elemendid abiks asetati. Siinjuures soovime Ergole kiiret paranemist. Olenemata tempokast väravate sajust mängu alguses ja vastase põhiründaja välja langemist, suutsid Vapruslased lisada esimesel poolajal oma kontole vaid ühe tabamuse ja seegi õnnestus sooritada omaenda väravasse. Nimelt karistuslöögist kasti riputatud kaarpallile jäi ette Oliver Ojala pea, mille põrkest mänguvahend õnnetul kombel omaväravas maanduski. Täiesti süütust olukorrast olid külalised taas mängus, kuid õnneks päästis meie mehi lõpuvile, et pisikesele puhkepausile minna.

Teise poolaja alguses võimalust tundnud Ganvixi mehed üritasid auru juurde panna, kuid pigem vähekese aja möödudes võib öelda, et nad vedasid lõpuni välja vaid aurude pealt. Ridamisi hakkas Vändral tekkima poolvõimalusi, mida aga esialgu väravaga lõpetada ei osatud. Türikate eredaimaks hetkeks jäi vastase varbalöök 16 meetrilt, mis lõppes värava küljevõrgus, kuid valel pool väravasuud. Poolaja keskel õnnestus Egert Sultsil nurgalöögi järgselt palli tabada sedavõrd hästi, et tõsine kuul lendas läbi meestesumma vastase võrgus. See värav võttis selgesti pinged maha ja seis oli vähemalt meie poiste jaoks selge. Kui Artur Ojala veel kiirelt karistuslöögi ka lahti mängis vaskäärel teravalt tegutsenud Egert Sultsile, siis oli tunda värvalõhna ja seekord haistmismeel ei eksinud. Egert pani väravaesisele tugeva läbisöödu, kust satsi raudvara Ranet selle külma kõhuga värvasse, 4:1 seisuks lõi. Kohtumise lõpus rohkem väravaid ei löödud ja Vändra veeretas palli, kuni kõlas kohtuniku lõpuvile. Antud tulemus tõstis meie esinduse tabelis kuuendale reale, jättes esikohast kuue punkti ja kolmandast kohast vaid punkti kaugusele. Järgmises voorus kolitakse murule, kus kohtutakse tugeva Paide Kumakesega, kellel on koos samuti üheksa silma, kuid suurem võitude arv paigutab just nemad kõrgemale reale.

Your rating: Puudub Average: 5 (4 votes)