Väärt viik liidri vastu!

Enne pisikeste ja IV liiga mänge sõideti meeste II liiga esindusega laupäeva õhtul Viljandisse, kus tabeliliider ainsamagi kaotuseta Tuleviku meeskond meie mängumehi ülikenas staadionihoones juba ees ootas.

Et kohtumine saab olema raske, oli teada juba enne avavilet, kuid ka see oli selge, et mängida võib siin liigas kõigiga ja miks mitte ka võidu peale. Nagu oodata võis võtsid mängu juhtimise oma peale Viljandi mängijad, kes rahulikult külma närviga söötu lükkasid ja võimalusi sepistama asusid. Vändra mängijate õnneks aga kodusatsil esimesel poolajal väravat lüüa ei õnnestunud. Kõige lähemal oli väravale Kristen Kähr, kuid mees otsustas löömise asemel sööta ja sinna see võimalus läks. Mitmel korral prooviti Hansu valvsust kaugelt, kuid mees oli omal kohal ja likvideeris kõik ohud. Kenasti tegutseti meeskonnana kaitsemängus, mis algas ründajatest ja lõppes väravavahiga. Oli tunda, et väljakul on kõik ühe asja nimel ja see oli ülimalt positiivne. Ühel vähesel vasturünnakul poolaja lõpus õnnestus Vändral teenida ilusa kombinatsiooni järel nurgalöök, mille Oliver Ojala peaga ka väravasse prõmmis. Joonel seisnud mängija üritas küll meeskonda halvimast päästa, kuid 1:0 Vapruse kasuks ülimagusal hetkel oli tõsiasi. Peale väravat viidi pall keskele ja kannatada tuli kõigest kaks minutit ning saadigi puhkama.

Teine poolaeg näitas meie meeskond korralikku mängu ja seda just poolaja alguses. Õhus oli ka teine värav, kuid kahjuks oskused ei lubanud meeskonnale parimat saavutada. Hoopis vastane viigistas mänguseisu poolaja keskel kauni sooritusega. Karistusalasse saadetud palli lendu hindas valesti muidu terve mängu korraliku esitusega hakkama saanud Indrek Oja, kelle tagant mulk palli sai ja püüdmatult Hansu selja taha alumisse nurka saatis. Edasine toimus nagu ka kõik eelnev kõva ja armutu võitlusena, kus omad momendid tekkisid mõlemal poolel. Korra viskus pallile järele ja päästis meeskonna halvimast Hans ning parim võimalus võit koju tuua tekkis Ranetil, kelle karistuslöök vaid loetud sentimeetrid ristnurgast mööda lendas.

Kokkuvõttes võib julgelt arvata, et mõlemad meeskonnad peavad viigiga rahul olema, kuid kindlasti rohkem pettunud on tulemuses tabelis kindalt esikohta hoidev Viljandi JK Tulevik. Vändra poiste kiituseks peab esile tõstma meeskonnavaimu, mis seekord oli tõesti tuntav ja mille pealt suuresti ka silm pähe saadi. Järgmise kohtumise peavad meie mängijad sellel laupäeval Tartu SK 10 II meeskonnaga, kes on eelnevatel aastatel Vändrale olnud väga ebamugav vastane. Kõik mängud algavad aga nullist ja kergelt ei tule ega anta siin liigas mitte midagi. Ootame põnevusega viimaseid esimese ringi kohtumisi, et seejärel pisikesele suvepausile asuda.