Võrdsete hetlusest väljuti teisena!

Pühapäeval, 22.03.2015 kohtusid meie Esiliiga pallurid Tallinnas sealsel keskstaadionil veel eelmisel hooajal kõrgseltskonnas mänginud JK Tallinna Kaleviga. Mäng mängult tuure üles koguv Vändra võistkond sõitis mängule lootusrikkalt, kuna uus vastane ja paranenud pallurid andsid usku korralikuks partiiks.

Juba kolmandal mänguminutil leidsid külalised ennast ootamatult kaotusseisust, kui Kalevlased korraliku rünnaku ülesse võtsid ja ilusa vaheltsööduga ääreründaja 1vs1 olukorda saadeti, kus mängumees ei eksinud. Ka edasine ei näidanud midagi eeskujulikku, kuna lihtsaid pallikaotusi ja rumalaid otsuseid kogunes kuhjaga. Pisukese aja järel koguti end ja suudeti mängumasin üsna korralikult käima saada ning võis loota ka viigiväravale. Peamine pusimine toimus siiski keskväljal, kust mõlemad meeskonnad püüdsid võimu haarata ja just sealt kaudu oma rünnakuid traageldada. Ühe sellisega, mis loogilise väravaga lõppes, suutsidki külla sõitnud vändrakad sepistada, kui ladusa söödumängu järel Raneti kaarpall karistusalas Toomase leidis, mille viimane eeskujulikult maha surmas ja vasturutanud puurivahist kenasti mööda kõksas. Esimesel poolajal midagi rohkem erilist väljakul ei toimunud, kuid ära märkimist väärib Marco Lukka hilinemine olukorda, mille järel kohtunik teda kollase kaardiga kostitas. Väljakul viibis kaks täiesti võrdset meeskonda, mida näitas ka 1:1 viigiseis tablool.

Teisele poolajale mindi peale suure tahte ja pühendumisega mäng enda kasuks kallutada, kuid palju sööduvigu ja olukordade kehva lahendamine jätkus ka sellel poolajal. Pall hakkas käima rohkem värava alt värava alla ja poolikuid võimalusi hakkas tekkima mõlemal meeskonnal. Poolaja keskel sai pisikese surve peale aga kodumeeskond, kes paaril korral väravale üsnagi lähedale oli. Esialgu aga väravat ei sündinud. Tulemata ta siiski ei jäänud ja tuli ta hoopis sealt, kust teda viimase kohana oodata võis. Kauge ja kõrge pigem tsenderdus oli maandumas kindlat mängu näidanud kindamehe Veiko Põldemaa kätesse ja sinna ta ka maandus, kuid väravajoonel tegutsenud vanameister püüdis vältida kokkupõrget talle otsa jooksnud ründajaga ja õnnetul kombel pall süles sellega ründaja abiga väravasse tagurdas. Küljekohtuniku kullisilm nägi palli lisaks Veiko süles ka napilt väravas, kuid peakohtunik ei suutnud fikseerida puuriluku ründamist ründaja poolt ja seega 2:1 oli tõsiasi. Kui vahetult enne väravat oli väljakul juba tuliseks läinud ja kollased kaardid välkusid, siis peale seda kiskus kohtumine kohati lausa inetuks. Ühel sarnasel olukorral, millele järgnes värav, põrkusid taas kokku kindamees ja ründaja, millele järgnes rüselus. Sellel korral suutis vilemees fikseerida reeglite rikkumise väravavahi alas ja kõik oli justkui korrektne, kuid hetk varem õnnetult karistada saanud Veiko reageeris natuke üle ja otsustas ise kohut mõistma hakata. Võlgu ei jäänud ka Kalevi ründaja Raiko Karpov, kes konfliktist oma teise kollase ehk kokku punase kaardi välja tõmbas. Meie mehe saagiks jäi kollane hoiatuskaart, mis paljude arvates oli kohtuniku kingitus värava toonud olukorra eest. Kümme minutit saadi mängida ülekaalus. Koheselt mindi üle kolme kaitsja ja nelja ründaja asetusele ja olukordasid hakkas tekkima. Esmalt leiti karistusalas Ranet, kelle nina alt aga väravavaht palli ära napsas. Seejärel otsis oma võimalust palju tööd rabanud Rasmus, kuid ka tema ei õnnestunud. Lähimal värava löömisele oli aga Ott Midenbritt, kes karistusalas kaitsjatest mööda purjetas, kuid seejärel mänguvahendi pisut kaugele lasi ja taaskord viimane kindamehe süles maandus. Kõrgele tõstetud kaitseliin ja keskendumine viigiväravale andis võimaluse ka kodusatsile, kes paaril korral üsnagi teravalt nõelata suutsid. Paaril korral jõuti õnne proovida ka kaugelt. Esmalt Ott tulistas karistusala lähistelt raami, kuid nooruke puurivaht oli kindel. Korra pani staadioni ohhetama Raneti 25 meetrilt teele saadetud kolakas, mis meie kahjuks aga värava katusel maandus. Päris mängu lõpus leiti karistusalas ülesse Rasmus, kellel väga vähe puudu jäi, et viigivärav jalule seada. Tubli kaitsemäng valgetelt ja roheliste suutmatus i-le täpp panna lõpetas kohtuniku vile järel mängu 2:1 seisul. Mõru pill tuli alla neelata ja vastasele au anda, kuid seekord kaotati punktid sinna, kust võibolla ühe olime kindlasti ära teeninud.

Tänud vastasele ja edu!

Oma järgmise kohtumise pevad Vändra pallurid 28.03.2015, kui sõpruskohtumises harjutatakse mängu Pärnu kunstmurul kell 17.00 kohaliku Linnameeskonna vastu.